Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon palmowy Moonfire - Acer palmatum Moonfire

Klon palmowy Moonfire - Acer palmatum Moonfire
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Kolejna odmiana klonu palmowego o zjawiskowej kolorystyce utrzymującej się przez cały sezon. Prezentuje się oszałamiającą, ma jednak swoje oczekiwania względem stanowiska i gleby, a do tego w naszej strefie nie jest w pełni mrozoodporny. Bez obaw można uprawiać go w zachodniej części kraju, jednak na wschodzie jest to bardziej ryzykowne, bo w okresie srogich mrozów może zginąć.

To stosunkowo szybko rosnąca odmiana osiągająca po 10 latach około 5 m wysokości, choć stare okazy mogą osiągnąć nawet i 7 m. Rozgałęzia się dość nisko nad ziemią, formuje nieco nieregularną koronę o rozpiętości ponad 4 m, a w sprzyjających warunkach jeszcze dorodniejszą. Początkowo w zarysie przyjmuje kształt smukłego owalu, z wiekiem staje się coraz szersza, jakby nieco spłaszczona kula. Pień i starsze pędy okryte brązową korą, te młode mocno zabarwione ciemnym bordo.

Liście szalenie dekoracyjne i z uwagi na kształt i kolor. Są całkiem okazałe, osiągają około 10 cm średnicy. Złożone są zwyczajowo z 5 lub 7 dłoniasto ułożonych, głęboko wciętych klap. Mają one jajowaty kształt ze smukłymi, wydłużonymi, bardzo ostrymi szczytami i atrakcyjnie ząbkowanymi marginesami. Wiosną z pąków wybijają jako ciemnofioletowe i utrzymują się w takiej niezmienionej tonacji aż do jesieni, kiedy to nabierają intensywnych, ognistych odcieni czerwieni. Podobnie zabarwione są dość długie ogonki liściowe.

Odmiana została wyselekcjonowana w Pensylwanii w 1974 roku przez Dicka Wolffa.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca widne, słoneczne, dobrze jeśli są osłonięte od porywów mroźnego wiatru. Jednak zachowuje bardzo ładnie intensywność wybarwienia także w półcieniu, choć wówczas w całym sezonie liście są bardziej fioletowe niż czerwone.

Gleba – najbardziej odpowiadają mu ziemie żyzne, zasobne w składniki próchniczne, stosunkowo wilgotne i przepuszczalne zarazem, warto zadbać również o jej lekko kwaśny odczyn.

Toleruje spadki temperatury do około -20°C, w czasie mroźnych zim może zginąć szczególnie na wschodzie kraju. Zaleca się okrycie młodych okazów w pierwszych latach uprawy. Odmiana źle znosi okresy suszy, lubi nie tylko wilgoć w podłożu, ale także w powietrzu.

Doskonale odnajduje się w roli solisty jako samotny soliter na reprezentacyjnym trawniku. Warto znaleźć dla niego miejsce również w różnego rodzaju aranżacjach opartych o kolor, niewątpliwie zwróci na siebie uwagę, zwłaszcza pośród kontrastowo ulistnionych towarzyszy. Oczywiście w ogrodach utrzymanych w konwencji japońskiej to obowiązkowa pozycja. Wprowadzi romantyczny klimat na brzegu oczka wodnego czy sadzawki.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-4.

opr . Bom.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Borówka amerykańska Pink Lemonade różowa - Vaccinium Pink Lemonade

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska KILIMANDŻARO na pniu -Viburnum plicatum KILIMANDJARO

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa Beni Fuji - Cornus cousa Beni Fuji

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 25.00 PLN