Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Buddleia Globosa

Buddleia Globosa
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jest pełną wigoru, szybko rosnącą budleją, która w sprzyjających warunkach dorastać może do blisko 5 m wysokości. Przyjmuje formę szerokiego krzewu z prostymi, wzniesionymi i drewniejącymi pędami, tworzącymi półkulistą koronę o rozpiętości mogącej przekroczyć 4,5 m. Jeśli nasz egzemplarz będzie rósł w pojemniku oczywiście spodziewać należy się bardziej kompaktowych rozmiarów.

Liście bardzo ładnie zagęszczają pokrój. Blaszki długie nawet na 20 cm, lancetowate w zarysie z ostrymi, smukłymi wierzchołkami, osadzone na krótkich ogonkach. Ich niemal karbowana powierzchnia jest głęboko poprzecinana siatką unerwienia, wierzchnia strona w kolorze ciemnej zieleni, spód pokryty srebrzystym kutnerem.

Niekiedy już z końcem maja, a na pewno w czerwcu na szczytach pędów rozwijają się główkowate kwiatostany, pod ciężarem których długie szypułki przewieszają się łukowato. Drobne kwiatuszki skupione są bardzo ściśle w zgrabne, idealne kule o średnicy około 2 cm. Mają one intensywne, złocistopomarańczowe zabarwienie i roztaczają przyjemny, delikatnie miodowy zapach. Jednocześnie same stanowią łakomy kąsek dla motyli, pszczół i innych owadów.Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie osłonięte od mroźnych wiatrów, ciepłe i w pełnym słońcu.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, przeciętnie zasobne, o umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności, o odczynie jak najbardziej zbliżonym do obojętnego.

Mrozoodporność do około -20°C, konieczne jest dokładne zabezpieczenie podstawy rośliny na wysokość około 30 cm. Przy sroższych mrozach i braku okrywy śnieżnej warto okryć cały krzew np.: stroiszem, bo przemarznięcie pędów oznacza brak kwiatów.

W pierwszych latach uprawy z powodzeniem możemy uprawiać ją w pojemniku czy dużej donicy, nawet przy frontowym wejściu będzie oryginalną wizytówką. Sprawdzi się jako soliter na reprezentacyjnym skwerze. W zestawieniach z innymi gatunkami na pewno zająć musi dalszy plan, ale będzie pięknym tłem dla mniejszych okazów czy to krzewów czy bylin.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
px

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Przelot Coccinea-Anthyllis vulneraria Coccinea

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Amorfa Krzewiasta - Amorpha fruticosa

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin dwukolorowy ORANGEADE® TRACAMP - Campsis x tagliabuana ORANGEADE® TRACAMP

Cena: 95.00 PLN