Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Parocja płacząca-Parrotia persica Pendula

Parocja płacząca-Parrotia persica Pendula
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:270.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadki widok w naszych ogrodach, a szkoda bo to roślina, która przez cały rok prezentuje się atrakcyjnie. Zachwyca oryginalną formą, nietypowymi kwiatami, obfitym i fantastycznie przebarwiającym się ulistnieniem, a nawet ciekawą korą.

To rosnące powoli, kompaktowych rozmiarów drzewko o niezwykle malowniczym pokroju. Dorasta do około 3 m wysokości. Wytwarza wiele ładnie rozgałęziających się, długich pędów, które przewieszają się i zwisają do samego podłoża, formując spływającą kaskadowo sylwetkę. Jej rozpiętość dochodzić może nawet do ponad 3,5 m. Pień i starsze gałęzie okryte są dekoracyjną, łuszczącą się płatami korą, młode w kolorze szarobrązowym.

Już w kwietniu, zanim pojawią się liście, rozwijają się charakterystyczne kwiaty. Z wnętrza miseczkowato rozłożonych brązowych podkwiatków wychylają się całe skupiska różowoczerwonych, dość grubych pręcików.

Z końcem kwitnienia z pąków wybijają liście. Początkowo podbarwione różem, szybko jednak stają się ciemno zielone a ich powierzchnia mocno lśni. Jesienią roztaczają wokół drzewa żar złocistej żółci, głębokiej czerwieni i szkarłatu, po mocny rubinowy fiolet. Blaszki długości około 10 cm, w zarysie odwrotnie jajowate z nieregularnie falowanymi marginesami i widoczną siecią użyłkowania.

Warunki uprawy:

Stanowisko – poradzi sobie zarówno w półcieniu jak i w słońcu, ale na jaśniejszych stanowiskach otrzymamy znacząco intensywniejsze barwy na koniec sezonu.

Gleba – toleruje niemal każde warunki podłoża, rośnie całkiem ładnie zarówno na ziemiach suchych jak i mokrych, mniej lub bardziej zasobnych, jedynie gleby wapienne źle na nią wpływają.

Mrozoodporność pełna, na obszarze całej Polski zimuje bez uszkodzeń nie wymagając okrywania. Oczywiście młode osobniki profilaktycznie warto zabezpieczyć w pierwszych latach uprawy na wypadek srogich mrozów. Odporna na choroby, szkodniki, nie straszne jej okresy bezdeszczowe i miejskie zanieczyszczenia.

Niezwykle widowiskowy pokrój czyni ją idealnym okazem na reprezentacyjne przydomowe skwery czy osiedlowe zieleńce lub miejskie deptaki. W kompozycjach warto zestawić ją z gatunkami o smukłych sylwetkach, co podkreśli jej kształty lub z podobnymi pokrojowo iglakami pośród, których wyróżni się jesienią swymi głębokimi kolorami.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w donicy C-7,5 , szczepiona na pniu ok. 100-120 cm.
jb

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Fire and Ice- Hosta Fire and Ice

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Romantic Ace - Hydrangea paniculata Romantic Ace

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Katalpa fioletowa krzewiasta - Catalpa erubescens Purpurea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Alstromeria mix

Cena: 18.00 PLN