Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Głogownik kosmaty-Photinia villosa

Głogownik kosmaty-Photinia villosa
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:185.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Krzew z rodziny różowatych o atrakcyjnej sylwetce i fantastycznie zmieniający swoje barwy w ciągu całego sezonu. Świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie niejednej aranżacji w przydomowym ogrodzie o ciekawy motyw architektoniczny i kolorystyczny.

Odmiana, którą prowadzić można albo jako niewysokie drzewo albo jako okazały, wielopniowy krzew. Rośnie w dość szybkim tempie, zwyczajowo osiągać może od 3 do 5 m wysokości. Pędy grube, ku górze mocno się rozgałęziają osiągając rozpiętość blisko 3 m, tworzą odwrotnie stożkowatą koronę. Starsze konary okryte szarobrunatną korą, młode gałązki w kolorze czerwonobrązowym.

Gęste liście ładnie wypełniają sylwetkę, układają się na pędach naprzemianlegle. Grube, skórzaste blaszki osadzone są na krótkich ogonkach, w zarysie owalne do odwrotnie jajowatych, z niezwykle drobno ząbkowanymi marginesami i krótkimi, ostrymi wierzchołkami. Wiosną rozwijają się z subtelnym brunatnym odcieniem, szybko stają się ciemno zielone, a od spodu powierzchnia pokryta jest delikatnymi włoskami. Z nastaniem jesieni nabierają najróżniejszych tonów żółci, pomarańczu aż po czerwień.

Kwiaty choć drobne, to szalenie urokliwe. Pojawiają się w czerwcu skupione ściśle w licznych baldachach o średnicy około 7 cm. Każdy o 5 okrągłych, szeroko, niemal płasko, spodeczkowato rozkładających się płatkach w kolorze śnieżnej bieli. Otaczają one kremowe oczko, z którego wychylają się długie pręciki zakończone złocistordzawymi pylnikami.

Owoce to niewielkie, kuliste jagody, intensywnie czerwone i błyszczące, dojrzewają latem, pięknie wyróżniając się na tle zielonego jeszcze listowia i pozostawać mogą zimą zdobiąc nagie pędy.

Roślina pochodzi z obszarów wschodniej części Chin, Korei i Japonii, gdzie porasta zbocza wzniesień, widne lasy i przydrożne zarośla.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadają mu miejsca słoneczne do półcienistych, dobrze jeśli nie rośnie w tłoku, bo w dużym zagęszczeniu będzie podatny na choroby.

Gleba – zadowoli się podłożem o przeciętnej żyzności, umiarkowanie wilgotnych, ale o bardzo dobrej przepuszczalności.

Dorosłe osobniki zimują z powodzeniem na terenie całego kraju nie wymagając okrycia.
Przed nastaniem wiosny zaleca się przycięcie części pędów i usunięcie martwych, by przerzedzić sylwetkę.

Świetnie wkomponuje się w aranżacje o różnorodnych założeniach, zarówno tych wiejskich, naturalistycznych jak i orientalnych. Jako soliter na frontowym trawniku stanowić będzie dekorację przez cały niemal rok.Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w donicy C-7 , o wys. ok. 200,220 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Krwiściąg lekarski Tanna - Sanguisorba officinalis Tanna

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hakonechloa Nicolas

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przetacznik długolistny Pink Eveline-Veronica Pink Eveline

Cena: 28.00 PLN