Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dąb szypułk.płaczący-Quercus robur Pendula

Dąb szypułk.płaczący-Quercus robur Pendula
Cena brutto za sztukę:290.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 290 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Długowieczne drzewo, którego okazałe rozmiary w połączeniu z ciekawym pokrojem sprawiają, że nie sposób go nie zauważyć. Ma co prawda swoje wymagania i potrzebuje całkiem sporo miejsca, ale zapewne będzie interesującym obiektem w naszym ogrodzie.

Pędy dość grube, mocne, długie, ładnie się rozgałęziają i w charakterystyczny sposób przewieszają, spływają w dół, formując rozłożystą, płaczącą sylwetkę, w zarysie kopulastą. Jej rozpiętość przekraczać może 10 m. Konary okryte szarobrązową, pękającą korą.

Liście rozwijają się wiosną, układają się na pędach skrętolegle, na krótkich ogonkach. Blaszki klapowane, z dość głębokimi, zatokowymi wcięciami, całobrzegie i zaokrąglone na szczytach. W dotyku skórzaste, górna powierzchnia lśniąca i ciemno zielona, dolna nieco jaśniejsza i matowa.

Zakwita w maju, wytwarzając niepozorne, żółtozielone, zwisające niepostrzeżenie bazie. Owoce to walcowate, nieco wydłużone orzechy w kolorze cynamonowego brązu, osadzone w półokrągłych miseczkach, które kołyszą się na długich szypułkach po kilka sztuk. Nazywamy je oczywiście żołędziami.

Odmiana opisana przez Brytyjczyków już w I połowie XIX wieku, wprowadzona do uprawy ogrodniczej przez braci Georga i Conarada Loddiges ze szkółki Hackney Nursery.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje lokalizację w pełnym słońcu.

Gleba – potrzebuje podłoża żyznego, bogatego w składniki próchniczne, o stałym, co najmniej umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności. W mniej odpowiadających mu warunkach, na ziemiach słabszych czy przesuszających się również sobie poradzi, lecz wzrost będzie znacznie wolniejszy.

Mrozoodporność zupełna, zimuje bez uszkodzeń nie wymagając okrycia nawet w najzimniejszych krańcach Polski (profilaktycznie wskazane jest zabezpieczenie najmłodszych osobników w pierwszych latach po posadzeniu).

Z powodzeniem rosnąć może w przydomowych ogrodach, oczywiście raczej większych z uwagi na swe rozmiary. A w naprawdę dużych przestrzeniach może pełnić rolę dorodnego solitera, prezentując się nawet nieco egzotycznie dzięki przewieszającym się pędom. Nadaję się również do miejskich założeń zieleni.

Roślina ukorzeniona w doniczce.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w donicy C-12 , szczepiona na pniu ok. 140,160 cm
jb

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Trzmielina japońska Himalaya-Euonymus jap. Himalaya

Cena: 52.50 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka White Magic® - Gentiana White Magic®

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalaminta niebieska- Calamintha nepeta Blue Cloud

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 27.00 PLN