Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Robinia akacjowa Purple Robe- Robinia Purple Robe

Robinia akacjowa Purple Robe- Robinia Purple Robe
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:200.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Propozycja o pięknej, mocnej kolorystyce, której stosunkowo kompaktowe rozmiary pozwalają na wykorzystanie nawet w mniejszych założeniach, zarówno w ogrodach prywatnych jak i w miejskich terenach zieleni.

Nieduże drzewo o bardzo zgrabnej, elegancko prezentującej się sylwetce, osiągające do 10 m wysokości. Rozgałęzia się nisko, wytwarzając dość grube i sztywne, ale niezbyt mocno rozwidlające się pędy. Tworzą one luźną, półotwartą koronę o całkiem regularnym owalnym zarysie i rozpiętości około 5 m. Młode pędy brunatnoczerwone, rzadko pokryte kolcami, stare konary i pień z głęboko spękaną, ciemno szarą korą.

Liście ładnie zagęszczają pokrój, a ich pierzasta budowa dodaje gracji i lekkości. Dorastają do około 20 cm długości, złożone są z kilkunastu owalnielancetowatych, całobrzegich blaszek o krótkich, niemal ościstych szczytach. Z pąków wybijają późno, bo dopiero po połowie maja, podbarwione delikatnie ciemną czerwienią. Szybko nabierają odcieni świeżej, zdrowej zieleni, by jesienią okryć się złocistą żółcią.

W okresie kwitnienia, przypadającym na czerwiec i lipiec, wygląda nawet nieco egzotycznie. Z pędów zwisają bowiem wówczas dorodne, gęste kwiatostany w postaci gron o długości 10 cm. Skupiają one całe mnóstwo motylkowych kwiatów w intensywnym kolorze ciemnego fioletu z domieszką mocnego różu, który wybornie podkreśla żółta plamka na żagielku. Kwiaty przyjemnie pachną, są również źródłem miododajnego pyłku.

Odmiana o pochodzeniu ogrodowym, wyselekcjonowana w USA i opatentowana już w 1964 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadać jej będzie najbardziej miejsce o pełnej ekspozycji na słońce, ewentualnie lekko ocienione.

Gleba – nie ma szczególnych wymagań względem podłoża, poradzi sobie na ziemiach suchych, piaszczystych, stosunkowo ubogich w składniki pokarmowe.

Mrozoodporność całkowita, zimuje bez potrzeby okrywania na terenie całego kraju. Tolerancyjna wobec niedoborów wody i miejskich zanieczyszczeń.

Ładnie prezentuje się jako samotnik na frontowym trawniku. W aranżacjach wielogatunkowych to wyróżniający się głębią koloru oraz uporządkowaną sylwetką akcent, który rewelacyjnie wygląda na tle okazów o ciemnym ulistnieniu.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w donicy C-5 , szczepiona na pniu ok. 140 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dzwonek mleczny White Pouffe - Campanula lactiflora White Pouffe

Cena: 27.50 PLN

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka White Magic® - Gentiana White Magic®

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Amorfa Krzewiasta - Amorpha fruticosa

Cena: 130.00 PLN