Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon czerwony Sun Valley - Acer rubrum Sun Valley

Klon czerwony Sun Valley - Acer rubrum Sun Valley
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:220.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zgrabna sylwetka, wczesne kwitnienie i okazałe, wyśmienicie przebarwiające się liście - oto dlaczego warto wzbogacić swoją kolekcję o chociażby jeden egzemplarz tej rośliny. Choć ma swoje wymagania względem podłoża, to przy ich spełnieniu możemy oczekiwać fantastycznego efektu.

Ładnie rosnące drzewo osiągające około 10 m wysokości. Rozgałęzia się stosunkowo mocno i nisko, choć od razu ma wyraźnie wyznaczony przewodnik. Młode pędy podbarwione czerwienią, pień okryty gładką szarą korą, u starszych okazów łuszczącą się. Formuje elegancką, dość luźną koronę o rozpiętości blisko 5 m, początkowo stożkowatą w zarysie, z czasem bardziej owalną. W sprzyjających warunkach już z końcem marca wytwarza drobne, czerwone kwiaty, zebrane na gałązkach w nieduże baldachy. Są miododajne. Dopiero w drugiej kolejności pojawiają się liście wielkości około 10 cm. Każdy z wyraźnie zaznaczonymi 3 trójkątnymi klapami o ostrych wierzchołkach i drobno piłkowanych obrzeżeniach. Wierzchnia strona lśniąca ciemną zielenią, wybornie podkreślona bordowymi ogonkami, spód matowy, szary. Z nadejściem jesieni rozpalają otoczenie gorącymi tonami mocnej pomarańczy, szkarłatu i karminu, co więcej na długie tygodnie, bo często jeszcze podczas pierwszych mrozów utrzymują takie kolory.

To efekt krzyżówki między odmianami klonów czerwonych Red Sunset x Autumn Flame, którą przeprowadzili A. M. Townsend i G. Dal w 1982 roku. Na rynek ogrodniczy wprowadziło ja dopiero 13 lat później Narodowe Arboretum w Waszyngtonie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca widne, słoneczne, tam też wybarwi się najładniej, ale w lekkim półcieniu również sobie poradzi.

Gleba – lubi ziemie żyzne i zasobne, koniecznie o wysokim poziomie wilgotności i kwaśnym odczynie. Źle znosi suszę, a w podłożu zasadowym choruje i często ginie.

Zimuje doskonale, nie wymaga zabezpieczania na terenie całego kraju i nie doznaje uszkodzeń. Wrażliwa na zasolenie gleby. Ewentualne cięcie wykonać można dopiero po pojawieniu się liści.

Warto wzbogacić o ten okaz swój przydomowy ogród, będzie cennym elementem aranżacji zarówno z uwagi na pokrój jak i ulistnienie. Pięknie urozmaici osiedlowe zieleńce i stworzy pełne uroku szpalery wzdłuż parkowych alejek.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-10 , szczepiony na pniu 170 cm plus korona.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Courtyard - Liva

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawułka Peach and Cream - Astilbe Peaches and Cream

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Melina - Azalea japonica Melina

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żółtnica pomarańczowa-Maclura pomifera

Cena: 140.00 PLN