Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oliwnik baldaszkowaty Amoroso-Elaeagnus umbellata POINTILLA Amoroso -

Oliwnik baldaszkowaty Amoroso-Elaeagnus umbellata POINTILLA Amoroso -
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Roślina o walorach zarówno dekoracyjnych jak i uprawowych. Cały krzew – pędy, liście, kwiaty a nawet owoce – połyskuje srebrzyście. Jesienią zapewnia bogactwo smakowitych owoców, które spożywać można surowe lub wykorzystać na przetwory.

To stosunkowo szybko rosnący okazały krzew lub nieduże drzewko. Osiąga do 4 m wysokości, a jego rozłożysta, dość luźna, parasolowata korona mierzyć może około 2,5 m szerokości. Pędy szarobrunatne, ładnie się rozgałęziają, te najmłodsze pokryte srebrzystym kutnerem.

Liście w charakterystycznym zielonoszarym kolorze z krótkimi włoskami, lśnią niczym obsypane brokatem. Blaszki eliptyczne długości około 6 cm, całobrzegie, ze stępionym wierzchołkiem. Pozostają na pędach do późnych jesiennych dni nabierając żółtych tonów.

W maju spowija się ogromem drobnego kwiecia, intensywnie pachnącego i miododajnego. Kwiaty zebrane po kilkanaście w kątach liści, lejkowate, z czterema zaostrzonymi na końcach płatkami rozchodzącymi się na kształt gwiazdek. Z zewnątrz srebrzystobiałe, od środka zabarwione delikatną żółcią i wypełnione brązowymi pylnikami.

Rok rocznie wytwarza całe mnóstwo jadalnych owoców, pod ciężarem których często uginają się gałęzie. Mają one postać kulistych, mięsistych jagód o średnicy do 1 cm. W sierpniu zaczynają dojrzewać, stają się intensywnie czerwone z licznymi, maleńkimi, srebrnymi kropkami. Warto je pozostawić na dłużej na krzewie, bo stają się wówczas bardziej soczyste i słodkie. Te, których nie zbierzemy, zimą stanowić będą ciekawą dekorację i smaczny kąsek dla ptactwa. W celu zintensyfikowania owocowania zaleca się posadzić w sąsiedztwie co najmniej dwa osobniki różnych odmian.

Naturalne stanowiska gatunku występują w Azji. Oferowana odmiana to kultywar ogrodniczy zaprezentowany po raz pierwszy w 2014 roku w Holandii na międzynarodowych targach Plantarium przez szwajcarską firmę Lubera w ramach nowatorskiej serii Pointilla.

Warunki uprawy:

Stanowisko – to roślina światłolubna, potrzebuje w pełni słonecznej wystawy.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, ale lekkie i przepuszczalne, w niewielkim stopniu wilgotne.

Mrozoodporność pełna, zimuje bez konieczności okrywania nie doznając uszkodzeń w całej Polsce. Dorosłe okazy odporne na okresy suszy. Bardzo dobrze znosi cięcie, można go regularnie formować.

Pięknie będzie prezentować się na wielogatunkowych rabatach jako tło dla mniejszych kwitnących barwnie bylin lub w kompozycjach z krzewami o różnokolorowym listowiu. W nasadzeniu grupowym uformuje urokliwy szpaler. Z powodzeniem wykorzystywany jest do zagospodarowania piaszczystych hałd i nieużytków. Urozmaici również miejskie i osiedlowe nasadzenia.
,
Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 wys. 100 ,140 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Aster bocznokwiatowy - Aster lateriflorus Horizontalis

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka szorstka różowa Zuiko Rindo - Gentiana Zuiko Rindo

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Akant miękki -Acanthus mollis

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN