Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Parocja kolumnowa Bella- Parrotia persica Bella

Parocja kolumnowa Bella- Parrotia persica Bella
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:80.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To pełne wdzięku drzewo, o każdej porze roku stanowi wyśmienitą dekorację, prezentując się atrakcyjnie, a do tego ma niewielkie wymagania środowiskowe, jest odporna i wytrzymała.

Odmiana kolumnowa o powolnym tempie wzrostu, po 10 latach osiąga około 6 m wysokości i nieco ponad 2 m rozpiętości, finalnie dorasta do 10 m wzwyż i 5 m średnicy Korona niezwykle foremna, półotwarta, w zarysie jajowata, osadzona nisko nad ziemią. U starszych okazów pień i grubsze konary pokryte są plamistą i łuszczącą się korą.

Liście stanowią wyborne uzupełnienie eleganckiej sylwetki. Blaszki wielkości około 10 cm, o odwrotnie jajowatym kształcie, z ostrymi wierzchołkami i dekoracyjnie ząbkowanymi marginesami. Ich powierzchnia z głębokim użyłkowaniem fantastycznie lśni, wiosną podbarwiona różem, latem w odcieniu świeżej, zdrowej zieleni, a z nastaniem jesieni ciepłymi tonami intensywnej żółci, pomarańczu i głębokiej, szkarłatnej czerwieni.

Zakwita obficie wiosną, kiedy to na nagich jeszcze pędach pojawiają się brązowe, omszone podkwiatki wypełnione pękiem dużych, rubinowych pręcików.

Odmianę wyhodował Holender Herman Geers, w 2004 roku na tamtejszy rynek wprowadził Chris van der Wurff. W 2007 roku jej walory dekoracyjne oraz uprawowe zostały nagrodzone złotem na specjalistycznych targach Groot Groen w Zundert.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najładniej wybarwione okazy otrzymamy w pełnym słońcu, choć świetnie będzie rosnąć również w lekkim półcieniu.

Gleba – nie ma dużych wymagań wobec podłoża, radzi sobie doskonale nawet na ubogich, słabych i suchych ziemiach, jedyny warunek, to by nie były zasobne w wapń.

Mrozoodporność pełna, zimuje w całym kraju bez okrycia nie doznając uszkodzeń, jedynie najmłodsze okazy zaleca się zabezpieczyć. Toleruje okresy suszy oraz zanieczyszczenia powietrza.

Sprawdzi się jako soliter nawet w trudnych warunkach. W każdej scenerii będzie zwracającym na siebie uwagę akcentem pokrojowym i kolorystycznym. Z powodzeniem mogą o jej uprawę pokusić się posiadacze niedużych ogrodów, bo przez długie lata zachowuje dość kompaktowe rozmiary i smukłą sylwetkę.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3 .
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Amsonia Blue Ice

Cena: 17.50 PLN

Otwórz opis produktu

Sasanka różowa - Pulsatilla vulgaris Perlen Glocke

Cena: 16.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Minuet - Kalmia latifolia Minuet

Cena: 115.00 PLN