Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Runianka variegata-Passychandra variegata

Runianka variegata-Passychandra variegata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:19.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle urokliwa, kompaktowych rozmiarów roślina o pstrych liściach, zachowująca swój atrakcyjny wygląd przez wszystkie cztery pory roku. Polecana na tereny, gdzie nie każdy okaz chętnie się rozwija – w miejsca ciemne i mokre.

Rośnie w stosunkowo spokojnym tempie, tworząc bardzo szczelną, zwartą darń. Zielone, mięsiste i grube, o średnicy około 0,5 cm pędy, częściowo wznoszą się na wysokość nie więcej niż 20 cm, a częściowo pokładają się.

Dekoracyjne liście układają się skrętolegle i skupione są na wierzchołkach pędów w efektowne rozety. Blaszki grube, odwrotnie jajowate w zarysie i szeroko ząbkowanych obrzeżeniach. Ich lekko lśniąca powierzchnia ma barwę ciemnej zieleni z kontrastowym, kremowo-białym, nieregularnym marginesem.

Owalne pąki kwiatowe widoczne są już jesienią, a w maju rozwijają się z nich drobne, białe kwiaty. Zebrane są one w szczytowych, luźnych kłosach długości do 5 cm. Nie zawiązuje owoców.

Gatunek pochodzi z Japonii, w naturze porasta runo leśne w liściastych lasach, a do uprawy ogrodniczej wprowadzona została już w XIX wieku. Oferowana odmiana to selekt hodowlany, którego walory dekoracyjne zostały w 1993 roku nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem Award of Garden Merit przez Królewskie Brytyjskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiednie są miejsca półcieniste do całkowicie zacienionych, w tych mocniej nasłonecznionych liście blakną.

Gleba – preferuje świeże ziemie ogrodowe, z dużą zawartością składników próchnicznych o stałym, dość wysokim poziomie wilgotności.

Mrozoodporność zupełna na terenie całego kraju, pozostaje zimozielona.

Idealnie nadaje się do zagospodarowania całkiem nawet sporych obszarów pod koronami drzew i krzewów, nawet tymi gęstymi i rozłożystymi, świetnie je urozmaici i rozjaśni. Dobrze będzie się czuć i ładnie prezentować w ciemnych, północnych i wschodnich zakątkach ogrodu, gdzie stworzy dwubarwny kobierzec.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w donicy C-1.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Złoty jaśmin pnący-Jasminum nudiflorum

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Sugar Daddy - Hosta Sugar Daddy

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN