Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kielichowiec wonny Afrodite - Calycanthus Aphrodite

Kielichowiec wonny Afrodite - Calycanthus Aphrodite
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:125.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Intrygująca hybryda, która zachwyca okazałymi kwiatami o mocnym wybarwieniu i intensywnym zapachu. Nowość na naszym rynku ogrodniczym, gratka dla kolekcjonerów i poszukiwaczy unikalnych okazów.

Krzew rosnący nieco silniej niż gatunek i osiągający finalnie nawet ponad 3 m wysokości. Pedy dość cienkie, ale sztywne i mocne, wznoszą się wyprostowane ku górze. Początkowo formują smukłą i wyprostowaną sylwetkę, z każdym rokiem jednak pokrój coraz bardziej się zaokrągla i lekko spłaszcza.

Liście dorodne, długości około 15 cm, w zarysie owalne lub jajowate, całobrzegie z lekko zaostrzonymi wierzchołkami. Powierzchnia w kolorze żywej zieleni, z widoczną siecią użyłkowania, delikatnie falowana na marginesach. Jesienią nabierają odcieni złocistej żółci, opadają stosunkowo wcześnie.

Kwiaty pełne wdzięku, określane mianem miniaturowych magnolii. Pojawiają się w największej obfitości na przełomie maja i czerwca, a pojedyncze sztuki zobaczyć możemy nawet jeszcze we wrześniu. Ponad listowiem, z drobnych, kulistych pączków rozwijają się krągłe kwiaty o średnicy do 9 cm. Każdy składa się z kilkunastu eliptycznych płatków: te zewnętrzne dłuższe, układają się miseczkowato i spowite są karminową czerwienią, te wewnątrz nieco krótsze, skupione, nieznacznie tylko rozchylone, o kontrastowych, kremowych obrzeżeniach. Roztaczają delikatny zapach.

Odmiana została wyselekcjonowana przez dr Thomasa Ranneya z Mountain Horticultural Crops Research Station w Fletcher przy współpracy North Carolina State University oraz Spring Meadow Nursery jako krzyżówka Calycanthus chinensis x Calycanthus occidentalis w roku 2005. Objęta prawami patentowymi od 2013 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – przede wszystkim zaciszne, toleruje pełną ekspozycję na słońce po półcień.

Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne, stale przynajmniej umiarkowanie wilgotne, o dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność wystarczająca by dorosłe okazały zimowały bez okrycia nie doznając uszkodzeń, jednak te młode, szczególnie na wschodzie kraju zaleca się zabezpieczyć u podstawy. Wskazane jest, w początkowych latach uprawy wykonać kilka cięć nadających roślinie pożądany pokrój.

Zaskoczy jako soliter na reprezentacyjnym, trawiastym skwerze. Na skrajach krzewiastych aranżacji zwróci uwagę swymi ciemnymi kwiatami, warto zadbać o sąsiedztwo jasno ulistnionych okazów. Ciekawie urozmaici wrzosowiska i wielogatunkowe rabaty.

Roślina ukorzeniona w doniczce c5 wysokość ok.80,100 cm

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Leycesteria formosa PURPLE RAIN

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża pachnąca Renaissance - Marlis

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek dwukolorowy Genti Twisterbell ® -Campanula Genti Twisterbell ®

Cena: 19.00 PLN