Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon Flamingo na pniu- Acer negundo Flamingo

Klon Flamingo na pniu- Acer negundo Flamingo
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Szalenie barwna odmiana, która ładnie rośnie niemal w każdym miejscu, a do tego daje się dowolnie formować. Kiedy już zachwycimy się jej listowiem, to możemy ją kupić bez zastanowienia, bo pasuje do różnorodnych aranżacji i nawet w małej przestrzeni możemy ją bezproblemowo uprawiać.

Rosnąć może początkowo jako duży krzew, bo już nisko nad ziemią wytwarza długie, mocno rozgałęziające się pędy. Osiąga około 5 m wysokości i 4 m rozpiętości, możemy go jednak przycinać według upodobań do formy niedużego drzewa. Naturalnie tworzy gęstą koronę w zarysie zbliżoną do półkulistej, choć nieco nieregularną.

Liście okazałe, długie nawet na 15 cm, złożone nieparzystopierzaście z 3 do 9 sztywnych blaszek na krótkich ogonkach mocno podbarwionych różem. Mają szerokolancetowaty kształt z ostrymi wierzchołkami i grubo piłkowanymi obrzeżeniami. Młode liście wybijają z pąków z kolorze delikatnego, cukierkowego różu. Stopniowo ich powierzchnia wypełnia się od środka ciemną zielenią i jedynie margines o różnej szerokości, zachowuje nietypowy odcień, choć z różu zdecydowanie jaśnieje on do kremowej bieli. Każdy liść prezentuje się wyjątkowo, a cała roślina w pełni sezonu mieni się wieloma różnymi barwami. W promieniach jesiennego słońca lśnią natomiast delikatnymi tonami żółci.

Odmiana wyhodowana w holenderskim Oudenbosch przez J. Bastiaanse w 1976 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dobrze wybrać dla niego lokalizację w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu, warto również by był osłonięty od silnych wiatrów.

Gleba – najładniejsze okazy otrzymamy na ziemiach żyznych i zasobnych w składniki pokarmowe oraz wilgoć. Ta odmiana radzi sobie jednak rewelacyjnie w większości gleb, nawet ubogich i nie straszne są jej krótkie okresy suszy.

Mrozoodporność całkowita na terenie całego kraju. Zaleca się regularnie przycinać roślinę, po pierwsze by nadać mu pożądaną sylwetkę po drugie by zintensyfikować różnorodność barw na liściach – najbardziej jest ona widoczna na młodych przyrostach.

Doskonale odnajduje się w roli solitera. Warto go zastosować zarówno w aranżacjach architektonicznych bo możemy właściwie dowolnie go formować, jak i w założeniach kolorystycznych, do których wniesie niesamowite ożywienie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-7,5 , sczepiony na pniu , wysokość szczepienia 160,170 cm, powyżej korona.

Opr.J.OZ

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wawrzynek hybrida Summer Ice - Daphne transatlantica Summer Ice

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Topola biała Nivea -Populus alba Nivea

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięciornik trójząbkowy Nuuk - Potentilla tridentata Nuuk

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Little Zebra - Miscanthus sinensis etincelle Little Zebra

Cena: 33.00 PLN