Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon Fassen's Black na pniu- Acer plan. Fassen's Black

Klon Fassen's Black na pniu- Acer plan. Fassen's Black
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:110.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To odmiana, której liście potrafią osiągnąć jedną z najciemniejszych barw w świecie roślin. Jest odporna i tolerancyjna względem warunków środowiskowych, ale z uwagi na swe rozmiary potrzebujemy odpowiedniej przestrzeni by móc pozwolić sobie na jej uprawę.

Cechuje się dużą siłą wzrostu, młode okazy potrafią przyrosnąć w ciągu roku o ponad 50 cm. Dość szybko staje się więc okazałym drzewem, którego wysokość przekraczać może ostatecznie 20 m. Jego korona jest gęsta i zwarta, przez pierwsze lata smukła, jakby strzelista, z wiekiem coraz bardziej rozłożysta, finalnie nawet o rozpiętości blisko 15 m.

Liście duże, o średnicy dochodzącej do 16 cm, dłoniastoklapowane z ostrymi szczytami i nieregularnymi marginesami. Wiosną młode liście rozwijają się dość wcześnie, od razu ich wierzchnia strona intensywnie lśni niepowtarzalnie ciemnymi tonami bardo i karminu wpadającymi niemal w czerń i poprzecinana jest widoczną siecią unerwienia. Od spodu natomiast blaszki są matowe, wydają się nieco jaśniejsze z wyraźnym akcentem głębokiej zieleni. Z nastaniem jesieni liście jaśnieją, nabierają czerwonych rumieńców z dodatkiem pomarańczu i zieleni.

Wraz z pierwszymi pąkami liściowymi pojawiają się kwiaty, choć drobne, to nie sposób je przeoczyć. Mają bowiem intensywny zielonkawożółty kolor, lubiane są przez owady. Wytwarza również owoce w postaci dekoracyjnych skrzydlaków.

Odmiana wprowadzona na ogrodnicze rynki w roku 1946 w Holandii przez szkółkę nazywającą się wówczas Faassen-Hekkens z miasta Tegelen.

Warunki uprawy:

Stanowisko – głębie kolorów najłatwiej uzyskać będzie w miejscu słonecznym, ale roślina ładnie rośnie również w miejscach lekko, a nawet mocniej ocienionych, dobrze jeśli są osłonięte od porywistych wiatrów.

Gleba – nie ma szczególnych wymagań, radzi sobie niemal w każdych warunkach, poza skrajnymi, ale najbardziej odpowiadać będą mu ziemie o przeciętnej żyzności, umiarkowanej wilgotności i przepuszczalne.

Mrozoodporność zupełna na terenie całego kraju. Tolerancyjny wobec zanieczyszczeń powietrza.

Jeśli założenia naszej aranżacji wymagają mocnego, ciemnego akcentu to ta odmiana jest najlepszym wyborem, potrzebujemy tylko odpowiednio dużej przestrzeni. Nada charakteru parkowym kompozycjom, stworzy niepowtarzalny klimat w sąsiedztwie ogrodowych zbiorników wodnych.

Wysokość 160,180 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN

Otwórz opis produktu

Asimina triloba - Urodlin Trójłatkowy

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żylistek Kalmiiflora - Deutzia Kalmiiflora

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Indian Summer na PNIU

Cena: 290.00 PLN