Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon czerwony Candice Ice - Acer rubrum Candice Ice na pniu

Klon czerwony Candice Ice - Acer rubrum Candice Ice na pniu
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:180.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To kompaktowych rozmiarów drzewo, które mieni się wieloma kolorami tęczy. Zdecydowanie częściej spotykany w Ameryce, ale ze względu na swe walory dekoracyjne i uprawowe bezwzględnie warto go polecić również europejskim ogrodnikom. Zapewne przypadnie do gustu tym, którzy oczekują maksymalnie ciekawego efektu przy minimalnym wkładzie pracy.

Osiągać ostatecznie może niewiele ponad 4 m wysokości. Dość nisko i mocno się rozgałęzia, początkowo formuje stożkowatą koronę, z czasem staje się coraz bardziej rozłożysta, zaokrąglona, o średnicy ponad 3 m.

Liście nieznacznie mniejsze niż u gatunku, o długości do 10 cm. Blaszki na długich, rdzawo podbarwionych ogonkach, zazwyczaj o 3 krótkich klapach z drobnym piłkowaniem na obrzeżeniach i ostrymi wierzchołkami. Młode liście ukazują się w różnych odcieniach ciemnego różu i karminu z kremowymi przebarwieniami. Górna powierzchnia tych starszych stopniowo nabiera tonów głębokiej, stonowanej zieleni z drobnym, ale gęstym, mlecznobiałym nakrapianiem. Od spodu pozostaje niebieskawosrebrzysta. Jesienią całe ulistnienie staje się ciemno czerwone.

Wczesną wiosną na nagich pędach pojawiają się zwisające baldachy, skupiające drobne czerwone kwiaty, bogate w miododajny pyłek.

Odmiana odnaleziona na terenie południowo-wschodniej Wirginii przez Normana Beala i wprowadzona na rynek ogrodniczy w USA przez szkółkę Woodlander z Aiken.

Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie jasne, roślina potrzebuje słońca, jednak dobrze jeśli nie docierają do niej bezpośrednio te południowe, parzące promienie, które w upalne dni mogą powodować uszkodzenia liści.

Gleba – należy zapewnić stosunkowo wysokim poziom wilgotności oraz zadbać o kwaśny odczyn, natomiast zadowoli się przeciętną żyznością i zasobnością. Na ziemiach zasadowych choruje, a nawet ginie.

Wysoce mrozoodporna roślina, absolutnie nie wymaga zabezpieczenia przed nadejściem zimy, jest natomiast dość wrażliwa na suszę i zasolenie.

Zapewne będzie nie lada atrakcją w przydomowym, nawet niedużym ogrodzie a i jako soliter na reprezentacyjnym trawniku zachwyci. Ładnie zaprezentuje się na przedzie krzewiastych aranżacji, zwłaszcza jeśli otoczymy go jednobarwnie ulistnionymi sąsiadami.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina szczepiona na pniu o wys.160 cm plus korona , ukorzeniona w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Leycesteria formosa PURPLE RAIN

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta EMERALD LACE - Hydrangea arborescens Emerald Lace

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Diamantina® - Clematis Diamantina®

Cena: 65.00 PLN