Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kasztanowiec czerwony Briotti - Aesculus czerwony Briotti

Kasztanowiec czerwony Briotti - Aesculus czerwony Briotti
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:75.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjna odmiana, u nas niestety jakby nieco zapomniana. Wyróżnia się pięknym, głębokim wybarwieniem kwiatów. Ma małe wymagania, i jak na drzewo stosunkowo kompaktowe rozmiary więc niemal każdy pragnący go posiadać, może sobie pozwolić na jego uprawę.

Roślina o średnim tempie wzrostu, dorosłe egzemplarze osiągają zwyczajowo nie więcej niż 15 m wysokości. Rozgałęzia się dość nisko i bardzo mocno, tworząc rozłożystą, gęstą koronę o średnicy blisko 12 m, w zarysie początkowo stożkowatą, z wiekiem coraz bardziej kulistą. Pędy okryte szarobrunatną korą, starsze znacznie ciemniejszą i bruzdowatą.

Liście złożone z 5 do 7 blaszek układających się dłoniasto. Mają podługowaty kształt i drobno piłkowane marginesy oraz bardzo ostre wierzchołki. Ich często pomarszczona powierzchnia lśni ciemną, pełną wigoru zielenią. Jesienią tylko delikatnie nabierają brązowożółtych tonów.

Z końcem maja na szczytach pędów rozwijają się okazałe, długie nawet na 25 cm piramidalne wiechy. Skupiają one luźno grzbieciste kwiaty w wyśmienitym kolorze różowej czerwieni z charakterystyczna żółtą plamką w gardzieli. Stopniowo ich barwa staje się bardziej intensywna, mocniejsza aż do krwistej czerwieni a plamka zanika.

We wrześniu pojawiają się nieliczne, duże i ciemno brunatne owoce schowane w brązowych torebkach o delikatnych, rzadkich kolcach.

Odmiana mieszańcowa odkryta w 1858 roku we francuskiej miejscowości Trianon, obecnie stanowiącą część parku wersalskiego.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiedni do posadzenia zarówno w miejscach słonecznych jak i półcienistych.

Gleba – tolerancyjna roślina, która nie ma szczególnych oczekiwań względem podłoża. Ładne okazy rosną w przeciętnych ziemiach ogrodowych, o umiarkowanym poziomie wilgotności.

Dorosłe egzemplarze zimują bez uszkodzeń na terenie całego kraju, te młode w pierwszych latach uprawy, szczególnie na wschodnich krańcach Polski, zaleca się zabezpieczyć. Jedna z odmian wysoce odporna na szrotówka kasztanowcowiaczka.

Jako dekoracyjne drzewo średnich rozmiarów i bardzo tolerancyjne wobec warunków środowiskowych warte jest polecenia do wielu różnych nasadzeń: jako samotnik w ogrodach przydomowych, nawet tych mniejszych, na osiedlowych skwerach zieleni czy w grupie wzdłuż parkowych ścieżek.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , o wys. 60-80 cm .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hakonechloa Nicolas

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mahonia Słodka Zima -MAHONIA eurybracteata SWEET WINTER

Cena: 96.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Samaritan® - Clematis Samaritan®

Cena: 60.00 PLN