Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń jadalny Jantarnyj - Cornus mas Jantarnyj

Dereń jadalny Jantarnyj - Cornus mas Jantarnyj
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:69.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle wartościowa roślina: długowieczna, trwała i odporna, nie tylko o charakterze dekoracyjnym, ale i uprawowym. Przez cały sezon może stanowi rewelacyjne uzupełnienie każdej niemal kompozycji a wczesną jesienią da smaczne owoce.

Rosnąć może jako całkiem spory krzew lub kompaktowych rozmiarów drzewo osiągające w powolnym tempie niespełna 5 m wysokości. Pędy okryte łuszczącą się korą, rozgałęziają się nisko nad ziemią tworząc luźną, nieco nieregularną koronę w zarysie zbliżoną do kulistej.

Zakwita jako jedna z pierwszych w ogrodzie. Z końcem marca, nagie jeszcze wówczas gałązki spowijają drobne kwiatki. O 4 wywiniętych płatkach z długimi wystającymi pręcikami skupione są po kilkanaście sztuk w puchate baldaszki. Roślina miododajna i samopylna.

W drugiej kolejności rozwijają się liście, na krótkich ogonkach, układające się naprzemianlegle. Blaszki jajowate do eliptycznych o długości do 10 cm, całobrzegie i ostro zakończone. W sezonie w kolorze ciemnej zieleni, jesienią przebarwiają się do ciemnej żółci, intensywnego pomarańczu po rdzawy brąz.

W sierpniu i wrześniu dojrzewają żółte, owalne owoce, wielkości około 3 cm. Skórka błyszcząca, wnętrze mięsiste z małą pestką o słodko-kwaśnym smaku. Są jadalne na surowo i chętnie wykorzystywane na przetwory, soki, nalewki.

Odmiana wyselekcjonowana przez Swietłanę Klimenko i wprowadzona na rynki ogrodnicze 1982 roku na Ukrainie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca w pełnym słońcu. Poradzi sobie także w zacienieniu, jednak kwitnienie, a tym samym i owocowanie będzie słabsze.

Gleba – najbardziej odpowiadają mu ziemie żyzne, zasobne w składniki próchnicze, umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne.

Mrozoodporność całkowita, dobrze zimuje na terenie całego naszego kraju.

Polecana do przydomowych ogrodów, szczególnie o charakterze wiejskim, gdzie pięknie będzie się prezentować pośród roślin o jasno zielonym lub czerwonym listowiu. Ale i w przestrzeni miejskiej można ją z powodzeniem wykorzystać tak w parkach i na osiedlach jak i wzdłuż chodników, bo tworzy zgrabne, nieformalne żywopłoty. Owoce można wykorzystać w kuchni.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Tawułka Peach and Cream - Astilbe Peaches and Cream

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Vulcan

Cena: 500.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Sweet Fantasy - Hydrangea You and Me Sweet Fanatsy

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Tricolor- Fagus sylvatica Tricolor

Cena: 165.00 PLN