Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń rozłogowy Kelsey - Cornus sericea Kelsey na pniu

Dereń rozłogowy Kelsey - Cornus sericea Kelsey na pniu
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:69.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wyrafinowana odmiana derenia zaszczepiona na pniu na wysokości około 1 m. Prezentuje się niezwykle dostojnie, sprawdzi się w nasadzeniach frontowych, zarówno jako soliter jak i w grupie.

Liczne, ładnie i równomiernie rozgałęziające się pędy wytwarzające wiele drobniejszych gałązek, tworząc gęstą koronę. W naturalny sposób, bez konieczności formowania przyjmuje ona rozłożysty, kopulasty pokrój. Jej średnica potrafi zdecydowanie przekroczyć 1 m. Pędy mają wyraziście czerwony kolor, stanowiąc mocny i atrakcyjny element krajobrazu szczególnie w okresie zimowym, gdy pozostają nagie.

W sezonie natomiast stają się bardzo gęsto ulistnione. Układające się naprzemianlegle, okazałe blaszki rewelacyjnie zagęszczają sylwetkę. Są eliptyczne lub jajowate, całobrzegie, z ostrymi szczytami i głęboko użyłkowaną powierzchnią w kolorze świeżej, głębokiej zieleni. Jesienią przebarwiają się, rozpalając otoczenie wieloma tonami pomarańczu i czerwieni.

Zakwita w maju, kiedy to na tle zielonego listowia pojawiają się drobne, białe kwiaty zebrane w płaskie, małe baldachy. Owoce to niewielkie, kuliste, białe jagody.

Warunki uprawy:
Stanowisko – ładnie urośnie zarówno w pełnym słońcu jak i w miejscach o większym nawet zacienieniu.
Gleba – nie ma szczególnych wymagań, choć najbardziej odpowiada mu podłoże o stosunkowo wysokim poziomie wilgotności i nie służą mu ziemie mające tendencję do przesuszania się.

Krzew zimuje w naszej strefie nie wymagając okrywania. Jedynie w okresie srogich mrozów przy braku okrywy śnieżnej młode gałązki mogą ulec uszkodzeniu, ale świetnie potrafi się regenerować. Naturalnie rośnie w formie niemal idealnie kulistej, więc nie wymaga szczególnego formowania, ale zaleca się co kilka lat wykonać cięcie odmładzające.

Forma szczepiona na pniu rewelacyjnie wyglądać będzie jako samotnik na niewielkim skwerze lub posadzony w rzędzie wzdłuż alejki albo chodnika. Ładnie prezentować będzie się także na bylinowej rabacie, górując swym zielonym listowiem ponad barwnymi kwiatami, które lubią cień.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina , ukorzeniona w doniczce C-5 , szczepiona na pniu 80-100 cm. plus korona.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Diamantino® - Hydrangea paniculata Diamantino®

Cena: 48.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sporobol różnołuskowy, pachnąca-Sporobolus heterolepis

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński White Rush Gold Bar - Miscanthus sinensis White Rush Gold Bar

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja biała - Baptisia alba

Cena: 39.00 PLN