Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Winorośl Purpurea - Vitis Purpurea

Winorośl Purpurea - Vitis Purpurea
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana ceniona głównie ze względu na walory dekoracyjne – piękne liście i okazałe rozmiary, ale wykorzystywana również na cele uprawowe. Z uwagi na niepełną mrozoodporność w Polsce rzadko uprawiana, jednak możemy ja polecić do nasadzeń w cieplejszych częściach kraju, tam nie wymaga zabezpieczenia przed mrozami, a zachwyci swym wyglądem niejednego widza.

Jest okazałym, szybko rosnącym pnączem. Roczne przyrosty mogą wynosić blisko 2 m, a roślina może osiągać nawet 10 m wysokości. Wytwarza wąsy czepne, za pomocą których rewelacyjnie wspina się oplatając podpory. Ulistnienie prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, tworzy gęsty kobierzec, który zachwyca w całym sezonie i niebywale uatrakcyjnia każde miejsce. Blaszki dość sztywne i duże, średnicy do 15 cm, o 3 lub 5 szerokich klapach z krótkimi, ostrymi wierzchołkami i mocno ząbkowanymi marginesami, osadzone na długich bordowych ogonkach. Do lata ich powierzchnia przyjmuje barwę głębokiej, ciemnej purpury tylko delikatnie muśniętej zielenią, z początkiem jesieni kolor staje się bardziej intensywny, wyrazisty i nabiera odcieni szkarłatu i wiśniowej czerwieni.

Na przełomie czerwca i lipca pomiędzy listowiem pojawiają się drobne, subtelnie pachnące kwiaty skupione w nieduże wiechy. To z nich rozwijają się w końcu sezonu piękne, jadalne owoce. Kuliste jagody zebrane w okazałe grona, najpierw purpurowe, w październiku kiedy dojrzeją, stają się niemal czarne.

W 1993 roku członkowie Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego wyróżnili ją za szczególne walory dekoracyjne i uprawowe prestiżową nagrodą Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej wybrać lokalizację ciepłą i widną, w pełnym słońcu. W miejscach półcienistych również będzie rosnąć szybko, jednak kolor liści nie będzie tak głęboki, będzie zdecydowanie bliższy zieleni.

Gleba – preferuje podłoże żyzne, zasobne w składniki próchniczne o dobrej przepuszczalności i wysokiej zawartości wapnia.

W zachodniej części kraju zimuje bez uszkodzeń, we wschodniej lepiej każdej zimy obsypać podstawę pędu ściółką lub liśćmi. Nie lubi tłoku, zadbać należy o luźną przestrzeń dla niego. Daje się formować, cięcie zaleca się wykonać zimą lub bardzo wcześnie wiosną.

Pięknie oplata budynki małej architektury ogrodowej rewelacyjnie prezentując się na altanach, pergolach, kratownicach. Z odmianami o kontrastowo przebarwiających się liściach stworzy kolorowe mozaiki przesłaniając i dekorując ściany czy mury. Owoce wykorzystywane są do produkcji wina.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina , ukorzeniona w doniczce C-2 , o wys. ok 60 cm.
joz

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wiciokrzew różowy Pink Aperitif®-Lonicera japonica Pink Aperitif®

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja zimowa Winter surprise - Hydrangea anomala Winter Surprise

Cena: 62.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Nikko Blue- Hydrangea macrophylla Nikko Blue

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Black Prince - Hemerocallis Black Prince

Cena: 15.50 PLN