Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń rozłogowy Hedgerows Gold - CORNUS sericea HEDGEROWS GOLD

Dereń rozłogowy Hedgerows Gold - CORNUS sericea HEDGEROWS GOLD
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:19.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ceniona odmiana, ale wciąż jeszcze rzadko u nas spotykana. Jak większość przedstawicieli gatunku zimuje u nas bez problemów i nie ma szczególnych wymagań względem warunków uprawy, a bez wątpienia stanowi mocny i ciekawy akcent kolorystyczny i to przez cały rok.

Krzew o dużej sile wzrostu, w dość szybkim tempie osiąga finalne rozmiary dorastając do 3 m wysokości i niemal identycznej rozpiętości. Pędy sztywne, wyprostowane, formują ciekawą, nieco nieuporządkowaną sylwetkę. Te najmłodsze wybarwiają się w kolorze intensywnej, ciemnej czerwieni, którą zwłaszcza w okresie zimowym rozpalają otoczenie.

Natomiast od wiosny gałązki okrywają się dekoracyjnym listowiem. Matowa powierzchnia blaszek jest dwukolorowa, środek ma barwę ciemnej, matowej zieleni, dość szeroki, zygzakowaty margines jest znacznie jaśniejszy. Tuż po wybiciu z pąków ma limonkową barwę, z czasem staje się znacznie bardziej kontrastowa osiągając odcienie kremowej bieli. Liście w zarysie jajowate lub owalne z ostrymi wierzchołkami i nieregularną linią obrzeżenia.

Na przełomie maja i czerwca pojawiają się drobne, biały kwiaty, z których zawiązują się kuliste, nieduże i również białe pestkowce.

Odmiana została wyselekcjonowana przez Davida Masona z Hedgerows Nursery w McMinneville w stanie Oregon i wprowadzona na rynek ogrodniczy w 1996 roku przez Andre Briant Jeunes Plants. W 2012 roku walory dekoracyjne i uprawowe odmiany zostały docenione przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, którzy przyznali jej prestiżowe wyróżnienie Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – ładnie będzie rósł zarówno w miejscach półcienistych jaki i słonecznych, jednak tam gdzie dostanie więcej światła, liście piękniej się wybarwią.

Gleba – doskonale radzi sobie niemal na każdym podłożu, poza glebami suchymi, piaszczystymi. Najbardziej odpowiadają mu przeciętnie zasobne ziemie ogrodowe, o dużej wilgotności, a nawet podmakające.

Mrozoodporność całkowita, zimuje bez okrycia i nie doznając uszkodzeń. Wskazane jest cięcie odmładzające, które należy wykonać wczesną wiosną, najlepiej co 3 lata, dzięki czemu podtrzymamy intensywną kolorystykę krzewu.

Rewelacyjnie prezentuje się w kolorystycznych zestawieniach z innymi odmianami dereni o kontrastowo przebarwiających się pędach. W małych przydomowych ogrodach nawet pojedyncze krzewy ożywią otoczenie. Świetnie prezentować będzie się w grupie wprowadzając barwy w parkach, na miejskich skwerach czy na osiedlach. Posadzony w rzędzie utworzy atrakcyjny, nieformalny żywopłot.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wiesiołek różowy- Oenothera speciosa Siskiyou

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przetacznik kłosowy Abundance -Veronica spicata Abundance

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN