Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dziurawiec ozdobny-HYPERICUM x hidcoteense HIDCOTE

Dziurawiec ozdobny-HYPERICUM x hidcoteense HIDCOTE
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:27.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Szybko rosnący krzew o szerokim wachlarzu zastosowań. Niewiele potrzebuje, a rośnie szybko i dobrze zimuje. Podobać może się zarówno jego ulistnienie jak i całkiem okazałe kwiaty o niezwykle wyrazistej barwie.

To zgrabny krzew wytwarzający dużo sztywnych, choć słabo rozgałęzionych pędów formujących zaokrągloną sylwetkę o średnicy około 1 m. Posadzony w miejscach nasłonecznionych rośnie zdecydowanie mocniej ku górze, w miejscach półcienistych chętniej rozściela się po podłożu.

Na czerwonawych pędach, parami naprzeciw siebie układają się jasno zielone liście z subtelnym niebieskawym odcieniem. Sprawiają wrażenie delikatnych, ale w sprzyjających warunkach i na dogodnym stanowisku mogą utrzymywać się nawet zimą i to długo. W zarysie wąskojajowate, długości około 6 cm, o stępionych wierzchołkach i gładkich brzegach.

Z końcem czerwca pojawiają się pierwsze kwiaty. Wówczas to na szczytach tegorocznych pędów, zebrane po kilka sztuk w luźne wierzchotki rozwijają się stopniowo złocistożółte płatki. Grube, błyszczące, o nieregularnym kształcie i jakby poszarpanych brzegach rozkładają się szeroko na kształt miseczki o średnicy ponad 5 cm, otaczając puszyste, okrągłe oko ciemno żółtych pręcików z okazałym słupkiem pośrodku. Zdobią krzew niemal do końca lata stanowiąc łakomy kąsek dla pszczół i motyli.

Odmiana mieszańcowa o niepotwierdzonym pochodzeniu, choć najprawdopodobniej została ona wyhodowana przez znanego angielskiego ogrodnika Lawrence'a Johnstona w jego prywatnej kolekcji w ogrodzie w miejscowości Hidcote. W 1993 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie Award of Garden Merit przyznawane przez Królewskie Brytyjskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:
Stanowisko – odpowiadać mu będzie zarówno ekspozycja na pełne słońce jak i półcień.
Gleba – nie ma dużych wymagań, dobrze radzi sobie na większości gleb, ale najbardziej lubi te żyzne i lekkie, przepuszczalne, ale i dość wilgotne.

Mrozoodporność wystarczająca by podziemne części rośliny przetrwały w naszej strefie bez konieczności okrywania. W najcieplejszych miejscach Polski na ciepłym i zacisznym stanowisku może bywać zimozielony i wówczas warto z nastaniem wiosny go przyciąć, bo ładniej się rozkrzewi i obficiej zakwitnie. W rejonach wschodnich natomiast pędy mogą przemarznąć, ale po zimie szybko odbijają.

Rosnąć może jako samotnik na słonecznym skwerze – z powodzeniem możemy uformować z niego kulę. Doskonale prezentuje się na bylinowych rabatach jak i w krzewiastych aranżacjach. Na pewno świetnie będzie nam rósł na słonecznym brzegu oczka wodnego.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2, wys. , ok. 50-60 cm.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Rózgowate Rehbraun - Panicum vrgatum Rehbraun

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawułka Peach and Cream - Astilbe Peaches and Cream

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Leycesteria formosa PURPLE RAIN

Cena: 190.00 PLN