Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ostrokrze MADAME BRIOT-Ilex aquifolium MADAME BRIOT

Ostrokrze MADAME BRIOT-Ilex aquifolium MADAME BRIOT
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Dorodny krzew o pięknych, barwnych liściach rewelacyjnie kontrastujących z jaskrawą czerwienią owoców. W naszych warunkach klimatycznych jego uprawa nie należy do najłatwiejszych, ale dla tych ogrodników, którzy odniosą sukces stanowić będzie bezcenny okaz.

To długowieczny, zimozielony i dość energicznie rosnący krzew odmiany żeńskiej. Dorosłe okazy potrafią osiągać w sprzyjających warunkach znacznie ponad 7 m wysokości i 3 m rozpiętości, choć w Polsce może nie dorastać do takich rozmiarów. Nie mniej tworzy zgrabną, gęstą i zwartą sylwetkę. Pędy sztywne i ładnie rozgałęziające się przybierają nietypowy ciemnofioletowy kolor.

Ulistnienie obfite i mocno dekoracyjne. Blaszki liściowe bardzo sztywne, długości do 5 cm, w zarysie odwrotnie jajowate o falistych i kolczastych obrzeżeniach. Ich powierzchnia wyraziście lśni, przyjmuje kolor głębokiej zieleni z przebarwiającym się i dość szerokim acz nieregularnym marginesem w kolorze złocistożółtym. Młode przyrosty po wybiciu z pąków wyróżniają się dodatkowo miedzianymi odcieniami burgundu.

Starsze okazy kwitną obficie na ogół w maju. Kwiaty drobne, skupione po kilka sztuk w kątach liści tuż przy pędach. Maleńkie, kremowobiałe płatki rozkładają się niemal płasko ukazując zielonkawe oczko. Późną jesienią dojrzewać zaczynają owoce. To drobne, kuliste pestkowce o lśniącej intensywną czerwienią skórce. Pozostają na gałązkach aż do wiosny i choć prezentują się szalenie atrakcyjnie to niestety nie są jadalne.

Walory dekoracyjne i uprawowe odmiany zostały docenione przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej wyróżnienie Award of Garden Merit w roku 1993.

Warunki uprawy:
Stanowisko – nie służy mu pełna ekspozycja na promienie słoneczne szczególnie na przełomie zimy i wiosny, najlepiej rosnąć będzie w półcieniu.

Gleba – lubi świeże ziemie ogrodowe o przeciętnej zasobności, stale co najmniej umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej.

Źle znosi niedostatek wody szybko zrzucając wówczas starsze liście, nie toleruje również zastoin wodnych. Nie lubi także przesadzania, więc trzeba od razu wybrać dla niego odpowiednie stanowisko. Jest natomiast odporny na miejskie zanieczyszczenia i świetnie reaguje na przycinanie – zabieg ten w razie potrzeby możemy wykonać wiosną usuwając martwe i niepotrzebne pędy oraz w połowie lata, by zagęścić sylwetkę w przyszłości.

W pełni odporny na mrozy panujące w naszym kraju.

Warto wybrać dla niego miejsce, gdzie zimą i wiosną będzie stanowił główną atrakcję eksponując pełnię swej urody. Rewelacyjnie prezentować będzie się na brzegach oczek wodnych i na wrzosowiskach.
Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dąb czarnyTimuki- QUERCUS robur Timuki

Cena: 125.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża różowa na pniu, drzewko różane

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięciornik trójząbkowy Nuuk - Potentilla tridentata Nuuk

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Aralia japońska-Aralia elata

Cena: 100.00 PLN