Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ostrokrzew karbowanolistny CHAT'O-ILEX crenata CHAT'O

Ostrokrzew karbowanolistny CHAT'O-ILEX crenata CHAT'O
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo intrygujący ostrokrzew, do złudzenia przypomina bukszpan i z powodzeniem może go zastąpić, a do tego jest o wiele bardziej odporny i wytrzymały. Świetnie się prezentuje i wpasowuje w charakter niejednej aranżacji.

To zimozielony, zdrowo wyglądający krzew o kompaktowych rozmiarach, dorastać może bowiem do nie więcej niż 1,5 m wysokości oraz rozpiętości około 0,5 m. Wytwarza mnóstwo krótkich pędów formując zwartą, wyprostowaną sylwetkę o stożkowatym zarysie.

Ulistnienie bardzo obfite, mocno zagęszcza pokrój. Blaszki liściowe drobne, długości około 1,5 cm, eliptyczne, z drobno ząbkowanymi marginesami. Powierzchnia intensywnie lśni ciemną, zdrową zielenią, dodając całej roślinie wigoru i energii przez cały rok.

Z końcem wiosny pojawiają się drobne, białawe kwiatuszki, z których zawiązują się owoce – małe i okrągłe jagody, dojrzewające późną jesienią, stają się wówczas niemal czarne i pięknie się błyszczą.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, została wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych przez znanego hodowcę Timothy D. Wooda.

Warunki uprawy:
Stanowisko – dobrze radzi sobie zarówno w miejscach skąpanych w promieniach słońca jak i w tych dość mocno zacienionych.
Gleba – preferuje ziemie żyzne, zasobne w składniki próchniczne, stale wilgotne, ale i przepuszczalne zarazem. Po posadzeniu zaleca się regularne podlewanie.

Toleruje temperatury do około -25°C, z powodzeniem rosnąć może na większości terytorium Polski, jednak dla pewności młode okazy warto w pierwszych latach uprawy zabezpieczyć przed nastaniem srogich mrozów. Zaleca się wybrać dla niego od razu odpowiednie miejsce, źle bowiem znosi przesadzanie. Odporny na choroby i szkodniki, dobrze reaguje na przycinanie.

Idealny do mniejszych przestrzeni, wprowadza mocną zieleń na rabaty bylinowe. Doskonale pasuje do stylu ogrodów o charakterze japońskim lub francuskim. Pozwala na tworzenie zgrabnych żywopłotów.
Roślina w doniczce C-2.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik wielkokwiatowy Multi Blue - Clematis Multi Blue

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Rainforest Sunrise - Hosta Rainforest Sunrise

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kocimiętka Kit Cat-Nepeta faassenii Kit Cat

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia piłkowana Kanzan-Cerasus serrulata Kanzan

Cena: 350.00 PLN