Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Liguster Aureum - Ligustrum ovalifolium Aureum

Liguster Aureum - Ligustrum ovalifolium Aureum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:16.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo gęsty i ładnie prezentujący się krzew o pstrym ,złotym ulistnieniu. Doceniany przez ogrodników za swe walory dekoracyjne jak i ogromną tolerancję względem warunków środowiskowych.

Pędy liczne, sztywne i wyprostowane, ale dość mocno rozgałęziające się, rzadko osiągają 3 m wysokości. Naturalnie formują zwarty krzew o zgrabnym, foremnym pokroju w zarysie zbliżonym do owalnego. Te młode wyraźnie nabiegłe bordowymi tonami.

Liście, choć nie największe, bo o długości około 5 cm, to bardzo hojnie okrywają gałązki, rewelacyjnie wypełniając całą sylwetkę. Blaszki nieco skórzaste, o eliptycznym kształcie, z krótkimi, ostrymi wierzchołkami i gładkimi marginesami. Górna powierzchnia lekko błyszcząca, środek w kolorze ciemnej zieleni, otacza szeroki, nieregularny pas złocistożółtego obrzeżenia.

W czerwcu dodatkową dekorację stanowią niewielkie, rurkowate kwiaty w kolorze kremowej bieli. Zebrane są dość luźno w subtelnie przewieszające się wiechy długości do 10 cm. Delikatnie pachną, ale dla niektórych ich woń nie należy do przyjemnych.

Może zawiązywać drobne, kuliste owoce. Początkowo zielone, dojrzewając, jesienią stają się niemal czarne i błyszczące. Długo utrzymują się na pędach, stanowiąc przysmak dla ptactwa, dla ludzi są jednak trujące.

Odmiana zaczęła gościć na rynkach holenderskich w drugiej połowie XIX wieku. W 1993 roku Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze przyznało jej prestiżowe wyróżnienie Award of Garden Merit.

Warunki uprawy
Stanowisko – koniecznie ciepłe i zaciszne, w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu.

Gleba – nie ma wymagań względem podłoża, ładnie urośnie nam niemal na każdej przeciętnie zasobnej glebie, zarówno tych lekkich, suchych jak i mocno wilgotnych i ciężkich.

Zimuje do -30C ,w czasie najsroższych mrozów uszkodzeniu ulec mogą młode pędy, jednak ładnie potrafią się zregenerować. Doskonale znosi cięcie.

Świetnie nadaje się do tworzenia szpalerów i żywopłotów, które można nawet dość mocno przycinać. W aranżacjach wielogatunkowych jest jasnym akcentem, wprowadza ożywienie, warto go zestawiać z okazami o czerwonym ulistnieniu. Stanowi piękne tło dla bylin o kwiatach w mocnych, ciemnych barwach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2,5.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miłorząb dwukolorowy na pniu-Ginkgo biloba Califoria Sunset

Cena: 195.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lagerstroemia różowa Raphosdy in Pink

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Blanc Coeur Rouge®-Hibiscus moschetos Blanc Coeur Rouge®

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Brzostownica japońska Variegata na pniu-Zelkova serrata Variegata

Cena: 155.00 PLN