Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ambrowiec Lane Roberts-LIQUIDAMBAR styraciflua Lane Roberts

Ambrowiec Lane Roberts-LIQUIDAMBAR styraciflua Lane Roberts
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:180.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle barwny akcent jesiennego krajobrazu, o pięknej sylwetce i dekoracyjnej korze. Nie ma szczególnych oczekiwań ani problemów z zimowaniem, a do tego jest odporny na choroby.

Okazy uprawiane w ogrodach naszej strefy dorastają zazwyczaj do około 10 m wysokości. Nisko się rozgałęziają formując półotwartą acz dość zgrabną i szeroką koronę o rozpiętości dochodzącej do 5 m, w zarysie piramidalną. Młode pędy w kolorze jasnej zieleni, te stare okryte szarą korą z głębokimi korkowatymi szczelinami, przykuwającymi wzrok w okresie zimy.

Liście podobne są do tych klonowych. Blaszki złożone na ogół z 5 klap, głęboko powcinanych, z ostrymi wierzchołkami i ząbkowanymi marginesami. W sezonie ich gładka powierzchnia lśni jaskrawozielono, z końcem lata powoli nabiera ciepłych tonów.
Najpierw te najstarsze liście, z wnętrza korony przybierają odcienie intensywnego pomarańczu, gorącej czerwieni i głębokiego szkarłatu, z czasem przebarwia się cała korona i choć częściowo się przerzedza, to jej zarys wprost płonie nawet do późnych dni listopada.

Z początkiem maja pojawiają się drobne, niepozorne kwiaty, z których zawiązują się kuliste owoce. Najpierw zielone, dojrzewając brązowieją i w kolczastej okrywie pozostają na nagich już gałęziach.

Odmiana wprowadzona na rynek w roku 1971 przez brytyjską szkółkę Hillier Nurseries i nazwana na cześć dr Lane'a Robertsa, który zachwycił się jesiennymi barwami drzewa. W roku 1993 jego walory dekoracyjne docenili również członkowie Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, którzy wyróżnili je prestiżową nagrodą Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:
Stanowisko – rosnąć będzie z powodzeniem w półcieniu, ale niewątpliwie najpiękniej zaprezentuje swą jesienną szatę w pełnym słońcu.
Gleba – lubi żyzne podłoże ogrodowe zasobne w składniki organiczne i stale, przynajmniej umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Nawet starsze okazy źle znoszą niedobory wody.

Toleruje temperatury -26°C, dobrze radzi sobie na terenie całego kraju, choć w najzimniejszych zakątkach warto młode okazy profilaktycznie okryć w pierwszych latach uprawy.

Malowniczy okaz krajobrazowy o fenomenalnej kolorystyce fantastycznie prezentuje się nad brzegami oczek wodnych czy jako samotnik na rozległych trawnikach. Jego jesienne barwy doskonale podkreśli tło zielonych iglaków. Świetnie sprawdzi się do nasadzeń wzdłuż parkowych alejek czy chodników.
Roślina w doniczce C-5 , wys. 80,100 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain - Fagus sylvatica Purple Fountain

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Aralia japońska-Aralia elata

Cena: 119.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jabłoń ozdobna Royalty - Malus Royalty

Cena: 150.00 PLN