Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona , miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dąb kolumnowy- QUERCUS x warei REGAL PRINCE

Dąb kolumnowy- QUERCUS x warei REGAL PRINCE
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:140.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jest jedną z najbardziej cenionych odmian zarówno ze względu na swe walory dekoracyjne jak i uprawowe. Nie tylko bowiem prezentuje się dostojnie, ale jest niezwykle wytrzymałym i odpornym drzewem, a fakt, że doskonale toleruje przycinanie sprawia, że nawet w mniejszych aranżacjach z powodzeniem znajdzie dla siebie miejsce.

Rośnie w dość szybkim tempie osiągając finalnie około 10 m wysokości. Jego proste, sztywne i wzniesione ku górze pędy formują zwartą, smukłą koronę o średnicy rzadko przekraczającej 5 m, nadając sylwetce kolumnowego pokroju.

Ulistnienie bardzo hojnie zdobi liczne pędy. Blaszki okazałe, na ogół osiągają około 15 cm długości i na krótkich, sztywnych ogonkach wznoszą się dziarsko ku szczytom. Ich odwrotnie jajowata powierzchnia ma charakterystyczne, nierównomiernie klapowane obrzeżenie i krótkie stępione wierzchołki. Od góry przybiera barwę ciemnej zieleni z jaśniejszą siecią użyłkowania i szczególnie widocznym, żółtawym nerwem głównym. Aksamitny spód lśni srebrzyście. Z nastaniem jesieni ta elegancka kolumna staje się jeszcze bardziej dostojna mieniąc się w ciepłych jeszcze promieniach słońca wieloma odcieniami bursztynowych tonów.

Odmiana wyselekcjonowana w wyniku skrzyżowania dębu szypułkowego Quercus robur Fastigiata i dębu bagiennego białego Quercus bicolor, przez Earla Cully'ego w amerykańskim Jacksonville w 1974 roku.

Warunki uprawy:
Stanowisko – lubi miejsca słoneczne.
Gleba – mało wymagająca odmiana, która potrafi sobie świetnie radzić właściwie w każdym podłożu, choć najbardziej odpowiadają mu ziemie bogate w składniki próchnicze, o umiarkowanym poziomie wilgotności i lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, toleruje spadki temperatury do około -34°C. Ponadto bardzo odporne drzewo na choroby, suszę oraz miejskie zanieczyszczenia. Wiosną można go przycinać w zależności od naszych potrzeb.

Atrakcyjny element architektoniczny w przydomowych kompozycjach. Nadaje się do formowania szpalerów oraz nasadzeń w parkach i przestrzeni miejskiej czy osiedlowej.
Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina angielska na pniu 160 cm -Viburnum carcephalum na pniu

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Snow Pop-Rosa Snow Pop

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rutewka Delavay'a Hewitt’s pełna-Thalictrum delavayi Hewitt’s Double

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 85.00 PLN