Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 21.00 PLN
Nasza cena: 14.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża Babylon Eyes® Glorious

Róża Babylon Eyes® Glorious
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty tej odmiany to oryginalne i wyśmienite zarazem połączenie subtelnej ich budowy z mocą intensywnego koloru. Złożone są z około 2szeroko rozkładających się i pofalowanych płatków z postrzępionymi brzegami. Ich górna powierzchnia przykuwa uwagę intensywnym, niemal jaskrawym odcieniem karminowego różu, który pięknie kontrastuje z cieniutką linią kremowego marginesu oraz ich jasno żółtym spodem. Osiągają około 5 cm średnicy, zebrane są w bukiety po kilka sztuk i rozwijają się stopniowo zapewniając przez długi czas barwny festiwal.
Odmiana tworzy zgrabne krzewy o wysokości do 0 cm oraz szerokości nieco ponad 60 cm.
Ulistnieni zdrowe i świeżo prezentujące się, lśni pełną wigoru zielenią.

Bardzo młoda odmiana hybrydowa wyselekcjonowana w ramach kolekcji Ruffles w Holandii i wprowadzona na tamtejszy rynek w roku 2016 przez Interplant.

Oszałamiające kwiaty zdobią krzew pojawiając się w największej obfitości już w maju, ale nieprzerwanie rozwijają się jeszcze we wrześniu.Ładnie pachnie.

Odmiana o bardzo dużej odporności na czarną plamistość i na mączniaka.

Warunki uprawy:Warunki uprawy:

Stanowisko – róże rabatowe sadzimy głównie na stanowiskach słonecznych bądź lekko ocienionych. Warto zadbać by miejsce ich wzrostu było osłonięte od porywów wiatru.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – to istotny element również w uprawie róż rabatowych. Ma na celu uformowanie mocnych, grubych przyrostów, na których pojawią się obfite kwiatostany. Krzewy przycinamy więc nieco słabiej pozostawiając 5 – 10 pędów i przynajmniej 5 – 6 pąków. Odmiany wyższe najlepiej przycinać na wysokości 60 cm, te niższe na poziomie 30 cm.

Zimowanie – róże rabatowe szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą kopczykowania na zimę, a także, zwłaszcza młodsze rośliny okrycia agrowłókniną.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 z wymaganą licencją
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ostbo Red- Kalmia latifolia Ostbo Red

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa DENTELLE DE GORRON ®'Rencri

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Chocolate Candy - Hemerocallis Chocolate Candy

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Drżączka średnia-Briza media

Cena: 22.00 PLN