Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Lipa Henryego - Tila Henryana

Lipa Henryego - Tila Henryana
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:62.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Jedna z rzadziej spotykanych w naszym kraju odmian lipy pochodząca z dalekich Chin. Rarytas dla kolekcjonerów i oryginalny okaz w niejednym zbiorze, który przyciąga uwagę wyjątkowym ulistnieniem i kwiatami, pojawiającymi się w dość nietypowym czasie, gdy większość roślin zbliża się do końca sezonu.

W naturze z powodzeniem osiąga około 15 m wysokości, uprawiana u nas rzadko dorasta do 10 m wzwyż. Bardzo często też przyjmuje formą wielopniową, a ładnie rozgałęziające się pędy tworzą rozłożystą, zaokrągloną choć nieregularną w zarysie, gęstą koronę.

Liście wyjątkowej urody. Bardzo okazałe, bo o długości do 12 cm o szerokojajowatym do sercowatego kształcie, z wyraźnym, dekoracyjnie ząbkowanym obrzeżeniem i zakończone ostrym wierzchołkiem. Młode przyrosty wyróżniają się intensywnym odcieniem karminu zmieszanego z brązem. Stopniowo ich powierzchnia staje się ciemnozielona z widocznie jaśniejszą, niemal żółtą siecią użyłkowania. Jesienią natomiast całe blaszki spowija złocisty brąz.

Zakwita najpóźniej ze wszystkich odmian lipy rosnących u nas, bo dopiero około połowy września. Wówczas to z pędów obficie zwisają dorodne kwiatostany skupiające luźno po kilkadziesiąt drobnych, żółtawych kwiatów, które roztaczają dość intensywny zapach.

Warunki uprawy:
Stanowisko – trzeba zapewnić jej miejsce osłonięte od porywów mroźnych wiatrów, ciepłe i słoneczne.

Gleba – preferuje podłoża żyzne, zasobne w składniki próchniczne, stale co najmniej umiarkowanie wilgotne i o lekko kwaśnym odczynie.

Młode okazy przez pierwsze lata uprawy trzeba zabezpieczyć przed nadejściem mrozów, z wiekiem roślina staje się coraz bardziej odporna, jednak warto zadbać o zaciszne stanowisko.

To świetny okaz na południowe, ciepłe skraje zagajników. Daje możliwość tworzenia urokliwych szpalerów, ale i jako samotnik na reprezentacyjnym miejscu nas nie zawiedzie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 , wys. 70-90 cm.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja skrętolistna-Buddleia Alternifolia

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek mleczny White Pouffe - Campanula lactiflora White Pouffe

Cena: 27.50 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Cabaret - Miscanthus sinensis Cabaret

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Rózgowate Rehbraun - Panicum vrgatum Rehbraun

Cena: 27.00 PLN