Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża Miss Tango

Róża Miss Tango
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:49.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Intrygująca odmiana o kwiatach niby w tradycyjnym czerwonym kolorze, ale z jakże mocnym i nietypowym akcentem wprost jaskrawego pomarańczu. Złożone z około 15 falowanych płatków z postrzępionymi brzegami, ułożonych w regularne okółki i formujące pięknie wypełniony, miseczkowaty kształt. Osiągają do 7 cm średnicy. Zebrane są po kilka sztuk w dorodne bukiety wieńczące szczyty pędów i przez całe lato swą niebanalną barwą dekorują rabaty i różane skwery.
Pędy dość sztywne, mocne, pokryte kolcami. Ładnie się rozgałęziają tworząc gęsty krzew o stosunkowo wzniesionym pokroju, osiągający niemal 80 cm wysokości.
Liście prezentują się zdrowo, mocno lśnią odcieniem głębokiej, pełnej wigoru zieleni.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych i tam wprowadzona na rynek przez Weeks Wholesale Rose Grower. Znana także pod nazwą WEKaltlive, a w Polsce także jako róża Ania. W 2018 roku zaprezentowana jako nowość na wystawie „Zieleń to życie” otrzymała wyróżnienie.

Prezentowana odmiana zakwita z największą obfitością w czerwcu, jednak intensywność koloru jej kwiatów cały czas pozostaje z nami w ogrodzie aż do października.

Cechuje się bardzo wysoką odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże rabatowe sadzimy głównie na stanowiskach słonecznych bądź lekko ocienionych. Warto zadbać by miejsce ich wzrostu było osłonięte od porywów wiatru.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – to istotny element również w uprawie róż rabatowych. Ma na celu uformowanie mocnych, grubych przyrostów, na których pojawią się obfite kwiatostany. Krzewy przycinamy więc nieco słabiej pozostawiając 5 – 10 pędów i przynajmniej 5 – 6 pąków. Odmiany wyższe najlepiej przycinać na wysokości 60 cm, te niższe na poziomie 30 cm.

Zimowanie – róże wymagać będą kopczykowania na zimę
Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3.
mr


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Zawilec Lady Gilmour - Anemone x hybrida Lady Gilmour

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna-Snow Queen- Hydrangea quercifolia Snow Queen

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Styrak japoński Pink Chimes – Styrax japonicus Pink Chimes

Cena: 490.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Double Fireckracker- Hemerocallis Fireckracker

Cena: 17.00 PLN