Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Cornus kousa White Giant

Cornus kousa White Giant
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:250.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Perełka dla wielbicieli dereni, olbrzymi kwiat , wielkości połowy dłoni. Przyrasta w spokojnym tempie, każdego roku u progu lata zachwyca nietypowymi kwiatostanami.Odmiana, stosunkowo młoda, którą nie sposób spotkać na naszym rynku,

To okazały krzew lub niewysokie drzewo dorastające do około 3 m wzwyż. Pędy ładnie, choć nieregularnie się rozgałęziają, formując tuż nad ziemią rozłożystą koronę o średnicy dochodzącej do 3 m. Sylwetkę pięknie wypełnia dorodne i obfite ulistnienie. Blaszki na krótkich ogonkach, dość sztywne, w kolorze ciemnozielonym z wyraźnym, jaśniejszym i głębokim unerwieniem. Wierzchołki smukłe, wydłużone i ostre, a gładkie brzegi delikatnie zawijają się ku górze. Jesienią liście nabierają różnorodnych ciepłych tonów, od intensywnej czerwieni po głębokie odcienie fioletu. W okresie kwietnia, rozpoczynającym się w połowie maja i trwającym przez około 6 kolejnych tygodni, prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

Choć same kwiaty są ściśle skupione w główki w kolorze zielonkawym, to u ich podstawy szeroko rozkładają się 4 śmietankowobiałe, okazałe podsadki, szerokojajowate, o spiczastych końcach, dające oszałamiający efekt.
Z końcem września dojrzewają owoce, mięsiste, jadalne, jagody, błyszczące jasną czerwienią, podobne nieco do małych truskawek.

Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie ciepłe i zaciszne, chroniące go przed mroźnymi wiatrami, najlepiej w lekkim półcieniu do pełnego słońca.

Gleba – lubi świeże i głębokie ziemie ogrodowe, bogate w składniki próchniczne, stale co najmniej umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne zarazem.

Młode okazy w pierwszych latach uprawy zaleca się dobrze zabezpieczyć przed nadejściem zimy, starsze tolerują spadki temperatury do około -21°C, zaleca się okrywanie agrowłókniną.

Warto znaleźć dla niego miejsce na południowym skraju zagajnika, na przedzie zadrzewień. Można z powodzeniem posadzić również kilka sztuk w rzędzie tworząc swego rodzaju ścianę, atrakcyjnie prezentującą się przez cały sezon.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , wysokość 80-100 cm.

Duży wybór dereni na stronie sklepu www.ogrodkroton.pl

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek dwukolorowy Genti Twisterbell ® -Campanula Genti Twisterbell ®

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rdest Lance Corporal -Persicaria virg. Lance Corporal

Cena: 35.00 PLN