Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja DOLCE® GIPSY-Hydrangea macrophylla DOLCE® GIPSY

Hortensja DOLCE® GIPSY-Hydrangea macrophylla DOLCE® GIPSY
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Młoda odmiana o oryginalnej urodzie, zachwyca zwartym pokrojem, ciekawą kolorystyką i długim kwitnieniem, które potrafi powtarzać w ciągu sezonu. Bez wątpienia stanowić będzie pełną uroku perełkę w kolekcji niejednego miłośnika gatunku.

Mocne, sztywno wznoszące się pędy o wyrazistej bordowej barwie tworzą gęstą sylwetkę o zgrabnym, kulistym zarysie. Krzew osiągać może nawet nieco powyżej 1,2 m wysokości i niemal identyczną rozpiętość.

Pokrój świetnie zagęszczają okazałe liście, dość szerokie o owalnym lub jajowatym kształcie, z drobnym, atrakcyjnym piłkowaniem na marginesach oraz krótkim, ostrym wierzchołkiem. Po wybiciu z pąków powierzchnia młodych liści ma kolor winnej czerwieni, która z wiekiem ustępuje świeżej zieleni, by jesienią znów skąpać się w purpurze.

W czerwcu i lipcu obsypuje się intrygującymi kwiatostanami. Mają one postać płaskich baldachów, w centru których znajduje się mnóstwo drobnych, kulistych kwiatów płodnych o wyrazistej rubinowej barwie. Wokół nich natomiast rozwijają się na długich szypułkach znacznie bardziej okazałe kwiaty płonne. Ich krągłe płatki rozkładają się szeroko rozświetlając krzew kremową bielą, która stopniowa przechodzi w jasny pudrowy róż. Często ponawia kwitnienie we wrześniu.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym została wyselekcjonowana we Francji przez Marie-France Doll w ramach kolekcji DOLCE. Wprowadzona na rynek ogrodniczy przez szkółkę Pepinieres Minier i objęta przez nią prawami licencyjnymi.

Warunki uprawy:

Stanowisko – jak większość przedstawicieli gatunku, lubi miejsca słoneczne do półcienistych.

Gleba – preferuje przeciętnie żyzne ziemie ogrodowe, o stałym wysokim poziomie wilgotności, doskonałej przepuszczalności i lekko kwaśnym pH.

Toleruje temperatury do około -25°C, na większości terenu Polski zimować może bez okrycia i nie doznając uszkodzeń. Okazy uprawiane w chłodniejszych regionach i te najmłodsze w pierwszych latach uprawy warto zabezpieczyć przed nastaniem srogich mrozów. Wczesną wiosną usunąć należy zeszłoroczne kwiatostany i przyciąć pędy.

Rewelacyjna jako soliter na eksponowane stanowisko. Stworzy fantastyczne tło dla mniejszych okazów na bylinowych rabatach. W pierwszych latach uprawy może stanowić oryginalną dekorację balkonu lub tarasu posadzona w dużej donicy.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
A.Br

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zimokwiat wczesny - Chimonanthus praecox

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa China girl-Cornus kousa China girl

Cena: 250.00 PLN