Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dąb czarnyTimuki- QUERCUS robur Timuki

Dąb czarnyTimuki- QUERCUS robur Timuki
Cena brutto za sztukę:125.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 125 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Drzewo o zgrabnej sylwetce stanowiące mocny akcent kolorystyczny krajobrazu. Świetnie rośnie w naszej strefie klimatycznej, toleruje miejskie zanieczyszczenia i jest mniej podatny na choroby grzybowe od innych przedstawicieli gatunku.

Rośnie w stosunkowo szybkim tempie osiągając najczęściej około 10 m wysokości. Korona półotwarta, osadzona nisko nad ziemią, przez pierwsze lata przybiera dość smukły owalny lub jajowaty kształt, z wiekiem staje się coraz bardziej kulista o średnicy nawet powyżej 8 m. Pień i konary okryte są ciemnoszarą, głęboko rowkowaną korą, młode pędy zaś mają brązowy kolor.

Liście zachwycają głębią barw. Tuż po wybiciu z pąków mają odcień butelkowej zieleni i szybko nabierają tonów winnej czerwieni zmieszanej z mocnym fioletem, a niekiedy bywają niemal czarne, stając się latem niezwykle oryginalnym elementem każdej aranżacji. Blaszki osadzone są na krótkich ogonkach, układają się na pędzie skrętolegle dorastając do prawie 15 cm długości. W zarysie na ogół jajowate, choć raczej nieregularne, o okrągławych klapach zatokowato powcinanych niemal do połowy powierzchni. Skórzaste, od góry delikatnie lśniące i z wyraźną siecią jaśniejszego użyłkowania, spód matowy.

W maju wytwarza kwiaty – niepozorne, w kolorze zielonkawożółtym, zebrane w małe kotki. Jesienią dojrzewają owoce, czyli owalne żołędzie wielkości do 2,5 cm, brązowe w brunatnych „czapeczkach” zwisające z końców pędów na długich szypułkach.

Odmiana odnaleziona w 1939 roku przez Raimonda Cinovskisa z Narodowego Ogrodu Botanicznego Łotwy w miejscowości Salaspils. Na rynkach ogrodniczych upowszechnił go jednak, dopiero od roku 1946, czeski Instytut Badawczy ds. Krajobrazu i Ogrodnictwa Ozdobnego Silva Tarouca.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne.

Gleba – preferuje podłoże żyzna, zasobne w składniki próchniczne o dużej wilgotności i dość dobrej przepuszczalności.

Toleruje temperatury do około -28°C, a więc z powodzeniem może rosnąć na terenie całego naszego kraju, oczywiście najmłodsze okazy w pierwszych latach uprawy w okresie najsroższych mrozów warto dla pewności zabezpieczyć.

Świetnie prezentować będzie się jako samotnik na reprezentacyjnym trawniku albo na tle innych gatunków o jasnym ulistnieniu. Doskonale nadaje się do nasadzeń w zieleńcach pośród nowoczesnych osiedli czy w miejskich parkach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Fire and Ice- Hosta Fire and Ice

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet

Cena: 230.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja biała - Baptisia alba

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Prusznik niebieski pnący - Ceanothus Concha

Cena: 25.00 PLN