Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia różowa - Albizia julibrissin Rosea

Cena: 69.00 PLN
Nasza cena: 55.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rdest wężownik - Persicaria bistorta Superba

Rdest wężownik - Persicaria bistorta Superba
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ogromnie dekoracyjna osiągająca całkiem imponujące rozmiary. Wiosną i latem urokliwie i obficie kwitnie. Nie ma szczególnych wymagań środowiskowych i nie potrzebuje dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest więc chętnie uprawiana, a jej walory zostały nagrodzone przez specjalistów w dziedzinie ogrodnictwa.

Liście odziomkowe tworzą okazałe, gęste kępy o wysokości około 50 cm. Mają dość długie ogonki, a blaszki mierzą do 20 cm długości i przybierają kształt od jajowatego po lancetowaty, o falowanych, zawijających się ku górze brzegach i krótko zaostrzonych wierzchołkach. Na ich ciemno zielonej powierzchni wyraźnie widać gęstą sieć użyłkowania, szczególnie gruby, kremowo podbarwiony nerw główny biegnący wzdłuż od podstawy po szczyt. Dzięki podziemnym kłączom kępy rozrastają się osiągając rozpiętość nawet powyżej 60 cm. Wiosną wysoko ponad zielone poduchy wyrastają niemal nagie i niezbyt grube, ale sztywne i wyprostowane pędy których wysokość dochodzi do 90 cm. Każdy z nich wieńczy walcowaty kłos długości około 7 cm, w którym ściśle skupione jest całe mnóstwo maleńkich dzwonków w kolorze pudrowego różu. Subtelności i puszystości dodają długie, nitkowate pręciki o fioletowych pylnikach, które stanowią łakomy kąsek dla pszczół i motyli. Kwiatostany obficie pojawiają się w okresie od maja do początków lipca, ale w dogodnych warunkach mogą ukazać się ponownie jesienią. Wówczas również listowie zaczyna nabierać purpurowych i szkarłatnych rumieńców.

Odmiana została nagrodzona w 1993 roku przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego prestiżowym tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadać mu będzie lekki półcień, ale w pełnym słońcu również dobrze sobie poradzi.

Gleba – w zupełności zadowoli się przeciętnym podłożem ogrodniczym, o stałym co najmniej umiarkowanym poziomie wilgotności i doskonałej przepuszczalności.

Na większości obszaru Polski zimować może bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń, ale na wschodnich krańcach warto wyściółkować roślinę przed nadejściem srogich mrozów, podobnie jak najmłodsze okazy w pozostałych regionach.

Doskonała roślina do zagęszczenia podłoża na bylinowych rabatach, świetnie wpisuje się w klimat kwietnych łąk. Ładnie będzie rosnąć na widnych brzegach oczek wodnych czy strumyków. Posadzony w grupie kilku sztuk stworzy zwarty dywan jak zadarniające rośliny. Wykorzystywany również w celach leczniczych.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina japońska KILIMANDŻARO na pniu -Viburnum plicatum KILIMANDJARO

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Topola biała Nivea -Populus alba Nivea

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Cabaret - Miscanthus sinensis Cabaret

Cena: 33.00 PLN