Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Szałwia Purple Rain - Salvia verticillata Purple Rain

Szałwia Purple Rain  - Salvia verticillata Purple Rain
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:21.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana warta uwagi zarówno ze względu na efektowne i pięknie wybarwiające się kwiaty jak i całkiem okazałe, dekoracyjne ulistnienie. To rodzimy gatunek naszej strefy klimatycznej więc z powodzeniem uprawiać mogą ją ogrodnicy w całym kraju, co więcej nie ma wygórowanych oczekiwań.

Rośnie w postaci dorodnych, gęstych, pełnych wigoru kęp o wysokości często powyżej 60 cm i zbliżonej rozpiętości. Podbarwione purpurą i delikatnie owłosione pędy dziarsko wznoszą się ku górze, u podstawy ładnie się rozgałęziają, a w okresie kwitnienie ich wierzchołki niekiedy subtelnie wyginają się jakby pod ciężarem kwiatów.

Blaszki liściowe o nietypowym i dość nieregularnym kształcie zbliżonym do szerokojajowatego z wyraźnie sercowatą nasadą, okrągławym wierzchołkiem i pofalowanym marginesem. Powierzchnia pomarszczona, niemal karbowana, pokryta krótkimi włoskami, w dotyku wprost aksamitna, koloru świeżej zieleni.

W okresie od czerwca do września rozwijają się systematycznie drobne, rurkowate kwiaty o niebieskofioletowym zabarwieniu, wychylające się z purpurowych kielichów. Są gęsto skupione w puchate okółki, układające się w niewielkich odległościach na szczytach bordowo nabiegłych pędów, sprawiając rzeczywiście wrażenie kropli purpurowego deszczu, jak sugeruje nazwa odmianowa, które spaść mają na zieleń listowia. Stanowią również cenne źródło miododajnego pyłku.

Odmiana to selekt ogrodowy uzyskany przez znamienitego szkółkarza i cenionego projektanta ogrodów, Holendra Pieta Oudolfa.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca w pełnym słońcu do lekkiego półcienia.

Gleba – radzi sobie dobrze na przeciętnej ziemi ogrodowej, jednak na tych zasobnych w składniki próchniczne możemy uzyskać dorodniejsze okazy, podłoże powinno być stale umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne.

Mrozoodporność całkowita, zimuje na terenie całego kraju bez uszkodzeń i nie wymagając okrywania. Toleruje okresowe susze.

Doskonale podkreśli charakter kwietnych łąk i naturalistycznych zakątków. Wprowadzi mocny kolor na bylinowe rabaty czy do aranżacji skalnych. Z powodzeniem rosnąć może również w kompozycjach pojemnikowych na słonecznych tarasach.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina angielska na pniu 160 cm -Viburnum carcephalum na pniu

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wierzba pustynna Burgundy-Chilopsis linearis Burgundy

Cena: 420.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin-PHOTINIA FRASERI RED ROBIN

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain - Fagus sylvatica Purple Fountain

Cena: 220.00 PLN