Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Primula Dark Rosaleen®

Primula Dark Rosaleen®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:19.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Charakterystycznie wybarwiających się kwiaty, których wyraźny rysunek przykuwa wzrok. Każdy miłośnik pierwiosnków powinien mieć taką perełkę w swoim ogrodzie.

Rośnie w typowy sposób, tworząc mocną, zwartą, pełną wigoru kępę liści rozetowych o kompaktowych rozmiarach. Osiąga ona na ogół nieco ponad 10 cm wysokości, a w okresie kwitnienia roślina dorastać może do 20 cm wzwyż. Z każdym rokiem kępa zagęszcza się i ładnie rozrasta zwiększając stopniowo swoją rozpiętość.

Liście okazałe, o jajowatym kształcie, drobno ząbkowanych obrzeżeniach i zaokrąglonych wierzchołkach. Blaszki dość grube, z głęboką siecią żyłkowania i pomarszczoną powierzchnią. Wyrastają na purpurowych ogonkach, same przybierając głęboką barwę ciemnej zieleni, która wiosną pokryta jest mocnymi rumieńcami o bordowym zabarwieniu. Latem jednak zupełnie zielenieją.

Jako jedne z pierwszych nadają wiosną barw naszym ogrodom. W kwietniu i maju na szczytach cienkich, ale wyprostowanych i podbarwionych purpurą pędach rozwijają się pełne wdzięku kwiaty zebrane po kilka w dekoracyjne baldachy. Płatki rozchylają się szeroko. U podstawy zdobi je cytrynowa plamka otaczająca żółte oczko pręcików. Reszta powierzchni przybiera kolor intensywnego różu zmąconego nutą fioletu, a wzdłuż jej środka biegnie biała, wyśmienicie kontrastująca smuga – szeroka, o pięknie rozmywających się krawędziach. Wszystko to daje niesamowity efekt.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadać będzie mu miejsce w półcieniu, jeśli zadbamy o wilgotne podłoże, to również w pełnym słońcu pięknie urośnie.

Gleba – wymaga świeżej ziemi ogrodowej, przeciętnie zasobnej w składniki organiczne, o stałym, przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności.

W naszych warunkach zimuje z powodzeniem na terenie całego kraju nie wymagając okrywania i nie doznając uszkodzeń.

Świetny towarzysz roślin cebulowych, które kwitną w podobnym czasie i razem wprowadzają życie w nowym sezonie. Pozwala tworzyć urokliwe otoczki na rabatach i świetnie zagęszcza bylinowe nasadzenia, bo kiedy już kwiaty zaschną, liście wciąż pozostają dekoracją. Wdzięcznie prezentuje się także w kompozycjach pojemnikowych.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Piers japoński Valley Valentine -Pieris japonica Valley Valentine

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Cytryniec Czerwonokwiatowy-Schisandra rubriflora

Cena: 105.00 PLN