Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Przetacznik długolistny Melanie White-Veronica longifolia Melanie White

Przetacznik długolistny Melanie White-Veronica longifolia Melanie White
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękna odmiana o olśniewająco białych kwiatach, które wybornie komponują się ze stonowaną zielenią liści. I niczym najprawdziwsze świece fenomenalnie rozświetlają wszystkie kompozycje.

Tworzy pełne wigoru i zdrowo prezentujące się kępy osiągające na ogół nieco ponad 60 cm wysokości. Pędy ładnie się rozgałęziają, choć nie są nazbyt grube, to wyprostowane i sztywne wznoszą się w górę formując zgrabną i dostojną sylwetkę o rozpiętości około 45 cm.

Od podstawy pokrój zagęszcza obfite ulistnienie w kolorze świeżej, ciemnej zieleni. Blaszki o długości ponad 5 cm, w zarysie wąskojajowate ze smukłym i ostrym wierzchołkiem oraz atrakcyjnym, drobno piłkowanym marginesem. Na delikatnie błyszczącej powierzchni wyraźnie zaznacza się głęboka sieć unerwienia.

W okresie od czerwca nawet do września szczyty pędów zdobi po kilka okazałych i pełnych elegancji kwiatostanów. To smukłe, kłosowate grona długości kilkunastu centymetrów, w których ściśle skupia się cały ogrom drobnych kwiatów. Zachwycają śnieżną bielą swych maleńkich płatków, spośród których wychylają się kremowe, nitkowate pręciki dodające lekkości i gracji całej roślinie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca słoneczne do lekkiego pół cienia, dobrze jeśli nie będzie narażona na silne porywy wiatru, ale jednocześnie nie będzie rosnąć w tłoku.

Gleba – odpowiadają jej żyzne ziemie ogrodowe, o umiarkowanej zawartości składników próchnicznych i stałym, przeciętnym poziomie wilgotności, ale i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność zupełna, zimować może bez konieczności okrywania na terenie całego kraju. Zaleca się regularnie usuwać zasychające kwiatostany, dzięki czemu roślina chętnie i dłużej wytwarzać będzie kolejne.

Doskonale podkreśla charakter ogrodów wiejskich i aranżacji naturalistycznych. Atrakcyjne zestawienia tworzy z gatunkami o podobnej sylwetce, ale ciemnej kolorystyce, w ich sąsiedztwie lśni fenomenalnie. Z powodzeniem uprawiać możemy ją w donicy na widnym balkonie czy tarasie. Chętnie wykorzystywana w kompozycjach florystycznych, bo całkiem długo zachowuje świeżość.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2
hp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Brunnera liść xxl Jack the Giant - Brunnera macrophylla Jack the Giant

Cena: 39.50 PLN

Otwórz opis produktu

Japońskie Drzewo rodzynkowe-Howenia słodka- Hovenia dulcis

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Variegatus - Miscanthus sinensis Variegatus

Cena: 33.00 PLN