Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Proso Purple Breeze-Panicum virgatum Purple Breeze

Proso Purple Breeze-Panicum virgatum Purple Breeze
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ta młoda odmiana bez wątpienia wprowadzi do naszego ogrodu świeżość purpurowej bryzy – jak sugerować może jej nazwa. Zwiewny pokrój i barwne liście dodadzą każdej kompozycji nieco lekkości i ożywiającego koloru.

Efektowna odmiana osiągająca na ogół około 80 cm wysokości, formująca eleganckie, wyprostowane kępy o zwartym pokroju. Podziemne kłącza są dość krótkie i zagęszczają wnętrze karpy, przez co nie jest ekspansywna, a raczej z każdym rokiem mocno gęstnieje, osiągając nie więcej niż 50 cm średnicy.

Liście sztywne, wznoszą się dziarsko ku górze i tylko ich wierzchołki nieznacznie się przewieszają w subtelny, łukowaty kształt. Blaszki płaskie, o szerokości nieci ponad 0,5 cm i długości do 30 cm. Część z nich ma barwę jasnej, zdrowej zieleni a część przebarwia się odcieniami purpury i fioletu, które jesienią nabierają bardzo intensywnych tonów.

W lipcu pośród listowia wybijają dość cienkie, ale sztywne i wytrzymałe pędy zwieńczone urokliwymi wiechami. Początkowo zwarte i niemal brunatne, stopniowo stają się dość rozpierzchłe i rozjaśniają się po kolor czerwony, a nawet kremowy. Ta wielorakość i moc barw sprawia, że jesienią kępa prezentuje się bardzo atrakcyjnie. A i pozostawiona na zimę, kiedy okryje ją szron stanowi oryginalny widok.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, licencjonowana, która tuż po wprowadzeniu na rynek,w roku 2017 została wyróżniona brązowym medalem na prestiżowych targach Plantarium w holenderskim mieście Boskoop.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca zarówno w pełnym słońcu jak i lekkim zacienieniu.

Gleba – nie należy do wymagających roślin, zadowoli się przeciętnie żyznym podłożem ogrodowym, o umiarkowanym poziomie wilgotności oraz dobrej przepuszczalności.

Toleruje spadki temperatury do około -30°C, a więc na terenie całego kraju zimować może bez konieczności okrycia i nie doznając uszkodzeń.

Rewelacyjnie prezentuje się w grupie kilku sztuk na eksponowanym, słonecznym trawniku. Tworzy baśniowy klimat na brzegu oczka wodnego lub jako tło dla mniejszych bylin na widnych rabatach, stanowiąc atrakcyjny element kolorystyczny i pokrojowy. Z uwagi na rozmiary pokusić można się również o uprawę pojemnikową i wykorzystać jako oryginalną dekorację balkonów i tarasów.

Roślina ukorzeniona w doniczce c3 .
Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 29 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Jurassic Park - Hosta Jurassic Park

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna drobnokwiatowa - Pinus parviflora Blue Giant

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Diamantina® - Clematis Diamantina®

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Little Zebra - Miscanthus sinensis etincelle Little Zebra

Cena: 33.00 PLN