Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Funkia Paradigm - Hosta Paradigm

Funkia Paradigm - Hosta Paradigm
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To bez wątpienia konieczna pozycja dla miłośników „burchlastych” funkii. Liście mają charakterystyczną, strukturalną powierzchnię, która rewelacyjnie się wybarwia. Doskonale toleruje słońce, więc możemy ją eksponować również w jaśniejszych miejscach ogrodu.

Należy do dużych odmian w swoim gatunku. Rośnie dość energicznie i w całkiem szybkim tempie osiągać może niemal 50 cm wysokości i sporo powyżej 1 m rozpiętości. Formuje przy tym kopulaste, gęste i zwarte, pełne wigoru kępy szczelnie przesłaniające podłoże. Ogonki wzniesione, sztywne, niekiedy kremowo nabiegłe, niosą grube, okazałe blaszki o długości ponad 27 cm i szerokości około 22 cm. Kształtem zbliżone do okrągławych z sercowatymi nasadami, całobrzegie i zakończone krótkim, ostrym wierzchołkiem. Powierzchnia niezwykle dekoracyjna, gęsto karbowana, z 15 parami głęboko i łukowato przebiegających nerwów, górą matowa od spodu błyszcząca. Centralna część przybiera kolor jasnej zieleni aż po kremową żółć, jeśli egzemplarz ma więcej słońca, a nieregularny i szeroki margines kontrastuje z nią głębia swych malachitowych tonów. Na ogół w lipcu ponad kępą wznoszą się jeszcze piękne grona dzwonkowatych kwiatów wielkości około 5 cm. Na wyprostowanych, seledynowych pędach kołyszą się delikatnie i fenomenalnie rozjaśniają krajobraz lawendową bielą.

Odmiana wyselekcjonowana jako sport Hosta „Abiqua Recluse” przez Waldena Westa i Chucka Purtymuna w roku 1999. American Hosta Growers Association wyróżniło ją prestiżowym tytułem Hosty Roku 2007.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej właściwy będzie półcień, warto żeby miała okresowy dostęp do promieni słonecznych, (jednak najlepiej nie tych gorących, południowych) bo wówczas intensywniej się wybarwi; w zacienieniu nie uzyskamy tak pięknych kolorów listowia.

Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne, mocno wilgotne i przepuszczalne.

Mrozoodporność całkowita, zimować może na terenie całego kraju nie wymagając okrywania i nie doznając uszkodzeń. Stosunkowo odporna na podgryzanie przez ślimaki.

Doskonała odmiana pod drzewa o nieco prześwitującej koronie i na półcieniste rabaty. Doskonale sprawdzi się na brzegach sadzawek i oczek wodnych. Możemy ją posadzić w jaśniejszych punktach hostowych kompozycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2
Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 23 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Fire and Ice- Hosta Fire and Ice

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rdest Lance Corporal -Persicaria virg. Lance Corporal

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 60 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 150.00 PLN