Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Acer palmatum Silhouette

Acer palmatum Silhouette
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Wyjątkowo piękny, smukły pokrój i niezwykle intensywna barwa listowia w okresie jesiennym zasługują na szczególną uwagę. Warto znaleźć dla niego miejsce zarówno w mniejszych ogrodach jak i tych całkiem sporych.
Nowość na ogrodniczym rynku, w Polsce jeszcze właściwie nie jest oferowana.

Rośnie w dość szybkim tempie, osiągając po 10 latach uprawy wysokość do 5 m. Tuż nad ziemią formuje zgrabną, strzelistą koronę o szerokości nie przekraczającej 1,5 m. Pędy dość cienkie i krótkie, ale równomiernie rozłożone tworzą elegancką żywą kolumnę. Wiosną zabarwione atrakcyjnym rudawym brązem, pięknie i hojnie okrywają się delikatnym listowiem. Blaszki okazałe, o 5 głęboko powcinanych, jajowatych klapach z ostrymi wierzchołkami i dekoracyjnie ząbkowanymi marginesami. Po wybiciu z pąków przybierają niezwykle świeży kolor jasnej, limonkowej zieleni. W okresie letnim barwa staje się nieco spokojniejsza, ciemnieje, aby znów jesienią rozpalić otoczenie intensywnymi tonami pomarańczowej czerwieni. Wiosną rozwijają się niepozorne, drobne kwiaty, z których powstają typowe dla gatunku brązowawe skrzydlaki.

Odmianę wyselekcjonował japoński botanik Yutaka Tanaka, objęta jest ona prawami licencyjnymi. Roślina została nagrodzona złotym medalem na międzynarodowych targach szkółkarskich GrootGroenPlus w 2019 roku w holenderskim mieście Zundert.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najpiękniej wybarwia się lekkim półcieniu, ale jeśli zapewnimy mu zaciszne miejsce i odpowiedni poziom wilgotności to z powodzeniem rosnąć może w pełnym słońcu.
Gleba – wymaga podłoża zasobnego w składniki próchniczne, o stałej co najmniej umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Toleruje temperatury do około -25°C, w naszej strefie klimatycznej wymagać będzie zabezpieczenia przed nastaniem większych mrozów.

Jego sylwetka daje możliwość formowania dostojnych szpalerów, a każdej wielogatunkowej aranżacji doda elegancji, stanowiąc niewątpliwie oryginalny element architektoniczny i kolorystyczny. Rewelacyjnie prezentować będzie się jako soliter uprawiany zarówno w gruncie na reprezentacyjnym skwerze jak i w dużej donicy na tarasie.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Judaszowiec Red ForceE® -Cercis canadensis Red Force®

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Strączyn żółty-Cladrastis lutea -Cladrastis kentukea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak Beijing Gold-Syringa pekinensis Beijing Gold®

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trzmielina oskrzydlona Rudy Haag na pniu-Euonymus alatus Rudy Haag

Cena: 165.00 PLN