Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Języczka czarna miniatura-Ligularia Pandora

Języczka czarna miniatura-Ligularia Pandora
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Młoda, wyśmienita odmiana o kompaktowych rozmiarach i pięknej kolorystyce. Głębia koloru listowia fenomenalnie kontrastuje z intensywną barwą kwiatów. Doskonale czują się w ciemniejszych i wilgotnych zakątkach ogrodów wprowadzające w te miejsca nieco ożywienia.

Rośnie w formie zwartych, karłowatych kęp o wysokości nie więcej niż 40 cm i rozpiętości dochodzącej do blisko 50 cm. Liście wznoszą się pojedynczo na stosunkowo grubych ogonkach. Blaszki okrągławe w zarysie, u nasady sercowate z dekoracyjnie ząbkowanym marginesem. Na ich lśniącej powierzchni wyraźnie zaznacza się głęboka, gęsta sieć użyłkowania. Przykuwa ona również uwagę swym mocnym kolorem w odcieniach od bardzo ciemnej czerwieni zmieszanej z głębokim fioletem, czekoladowym brązem, a nawet czernią i niewielkimi przebarwieniami w kolorze głębokiej zieleni. W drugim lub trzecim roku uprawy zakwita. W lipcu i sierpniu ponad kępą liści, na grubych czerwonych pędach, zebrane po kilka sztuk w luźne nibybaldachy rozwijają się bardzo liczne, złocistożółte koszyczki kwiatowe. Sprawiają wrażenie nieco potarganych i delikatnych, fantastycznie kontrastują z kępkami liści.

Odmiana została wyselekcjonowana przez holenderską szkółkę CNB i wprowadzona na rynki ogrodnicze w roku 2007. Chroniona jest również prawami patentowymi.

Warunki uprawy:

Stanowisko – zdecydowanie preferuje miejsca przynajmniej półcieniste.

Gleba – bezwzględnie potrzebuje podłoża wilgotnego, a nawet stale mokre będzie jej bardzo odpowiadać, jeśli przy tym bogate będzie w składniki próchniczne to możemy liczyć na ładne efekty uprawy.

Zimuje nie doznając uszkodzeń w temperaturze około -24°C, na większości obszaru naszego kraju przetrwa zimy nie wymagając okrywania. Egzemplarze w pojemnikach przenieść należy do chłodnych pomieszczeń.

Doskonale nadaje się do obsadzenia obwódek cienistych rabat czy alejek. Rewelacyjnie sprawdzi się jako roślina na brzegi oczek wodnych i stawów. Z powodzeniem rosnąć będzie w donicach i pojemnikowych kompozycjach, jednak pamiętać wówczas należy, by ziemia nigdy nie wysychała.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Chitalpa tashkentensis Pink Dawn

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja x weyeriana Sungold-Budleja żółta

Cena: 28.00 PLN