Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Języczka Dark Beauty - Ligularia dentata Dark Beauty

Języczka Dark Beauty - Ligularia dentata Dark Beauty
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Mocny akcent kolorystyczny, ciemne liście i słonecznie promienne kwiaty przykuwają swym kontrastem oko każdego gościa ogrodu. Jeśli tylko mamy ocieniany i dość wilgotny zakątek to bez problemu możemy rozpocząć jej uprawę.

Roślina o pięknym pokroju, osiągająca w okresie kwitnienia około 1,2 m wysokości. U podstawy liście tworzą zwartą rozetę o kopulastym zarysie osiągającą w dogodnych warunkach prawie 1 m rozpiętości. Na długich, sztywnych i niemal brunatnych ogonkach rozwijają się okazałe blaszki liściowe. Przybierają wachlarzowaty kształt z sercowatymi nasadami i mocno falowanymi obrzeżeniami. Ich górna powierzchnia ma barwę intensywnego bordo z nutą fioletu oraz przebłyskami ciemnej, a nawet niemal czarnej zieleni, natomiast dolna jest nieco jaśniejsza, karminowa.

Pędy mocno nabiegłe winną czerwienią, wyprostowane, wznoszą się ponad kępę liści i ładnie ponad nią rozgałęziają tworząc atrakcyjne nibybaldachy. W sierpniu i wrześniu wieńczą je koszyczki kwiatowe o średnicy do 10 cm. Wokół pomarańczowo-brązowego oczka ściśle skupiającego rurkowate kwiatuszki szeroko i płasko rozkłada się okółek złocistożółtych, języczkowatych płatków.

Naturalne stanowiska gatunku znajdują się na terenie Chin i Japonii. Oferowana odmiana jest pochodzenia ogrodowego i rewelacyjnie radzi sobie w naszych warunkach klimatycznych.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepszy jest półcień; ładnie urośnie również w miejscach mocniej ocienionych, jednak dla ładnego wybarwienia się liści potrzebuje nieco światła.

Gleba – najważniejsze by podłoże było stale wilgotne, a jeśli przy tym jest żyzne i zasobne w składniki próchniczne to możemy liczyć na dorodne rośliny.

Toleruje temperatury do około -30°C, a więc uprawiać można ją na terenie całego naszego kraju bez konieczności okrywania.

Idealne warunki znajdzie dla siebie na brzegu oczka wodnego czy sadzawki. Pięknie prezentować będzie się na skraju zagajnika, pod rozłożystymi półotwartymi koronami drzew oraz na ocienianych rabatach bylinowych, czyli w miejscach, które sprzyjają jej rozwojowi, i które pięknie rozjaśni swymi kwiatami.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Kermesina Rosea- Kermesina Rosea

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Kleine Silberspinne - Miscanthus sinensis Kleine Silberspinne

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pluskwica gałęziasta Atropurpurea - Cimicifuga Ramosa Atropurpurea

Cena: 29.00 PLN