Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rutewka- Thalictrum aquilegifolium

Rutewka- Thalictrum aquilegifolium
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pachnąca „gwiazda perfum” zawdzięcza swą nazwę intensywnemu aromatowi, który roztacza. Oryginalne, ażurowe kwiatostany i smukła sylwetka sprawiają, że każda kompozycja, do której ją wprowadzimy nabiera gracji i lekkości.

Pędy dość cienkie, ale sztywne, wznoszą się prosto ku górze osiągając ostatecznie wysokość 60 – 90 cm. U podstawy słabo rozgałęzione, na szczytach zwieńczone okazałymi, rozpierzchłymi baldachami niosącymi delikatne kwiaty. Rośnie w umiarkowanym tempie, z każdym rokiem zyskując na witalności.

Liście formują okazałą, koronkową rozetę o wysokości niespełna 40 cm. Są potrójnie złożone z owalnych w zarysie blaszek, z szeroko ząbkowanym marginesem i krótkim, stępionym wierzchołkiem. Ich gładka powierzchnia ma kolor stonowanej zieleni zmąconej jeszcze niebieskimi tonami.

Wysoko ponad nimi, w okresie od czerwca po koniec sierpnia, z drobnych, pękatych pączków w kolorze subtelnej purpury rozwijają się nietypowej urody kwiaty. Liczne nitkowate pręciki o intensywnym, acz jasnym odcieniu fioletu zakończone są białymi pylnikami i niczym sterczące szpili formują krągłe, puszyste kwiatostany. Wokół nich unosi się przyjemny, mocny zapach zbliżony do wanilii.

Odmianę wyselekcjonował francuski hodowca Thierry Delabroye i najprawdopodobniej pochodzi ona od Thalictrum actaeifolium var. brevistylum.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca przynajmniej półciniste, dobrze jeśli są zaciszne.

Gleba – potrzebuje świeżej ziemi ogrodowej, bogatej w składniki próchnicze, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności oraz lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, zimować może bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń. Po zakończeniu kwitnienia usuwamy uschnięte pędy kwiatostanowe, a co kilka lat warto podzielić kępę.

Doskonale wpisuje się w charakter naturalistycznych zakątków, zagajników i ogrodów leśnych. Urozmaici mieszane nasadzenia bylinowe i stworzy piękne tło na dalszym planie rabat.

Roślina ukorzeniona w doniczcec2
dp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy® Summerific -Hibiscus moscheutos Summerific®Midnight

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czarnyTimuki- QUERCUS robur Timuki

Cena: 125.00 PLN