Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rdest zmienny - Persicaria polymorpha

Rdest zmienny - Persicaria polymorpha
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rośnie w formie niezwykle okazałej kępy. Pędy grube, sztywne i wyprostowane dorastać mogą w okresie kwitnienia nawet do 1,8 m wysokości. Rozrasta się przez krótkie rozłogi, przez co z każdym rokiem kępa gęstnieje i rozszerza się, osiągając często średnicę powyżej 1 m.

Ulistnienie również dorodne i obfite. Blaszki osiągają 15 cm długości, przyjmują zgrabny, szeroko lancetowaty zarys z szeroko ząbkowanym marginesem i ostrym wierzchołkiem. Powierzchnia spowita jest ciemną, stonowana zielenią i wyraźnie zaznacza się na niej jaśniejsza sieć użyłkowania z niemal kremowym nerwem głównym.

W czerwcu ponad kępą rozwijają się niemniej pokaźne i atrakcyjne kwiatostany. To zwiewne, rozłożyste, wiechy skupiające ściśle cały ogrom drobnych kwiatuszków nadających im puszystości. Mają barwę kremowej bieli, która z czasem nabiera różowawych tonów. Po zaschnięciu pozostają także dekoracyjne, brunatne owocostany.

Roślina pochodzi z Azji, znaleźć ją można w różnych grupach siedliskowych we wschodnich rejonach Chin, w Korei oraz na wyspach japońskich.

Atrakcyjna bylina osiągająca imponujące rozmiary. Pochodzi ze wschodnich krańców Azji, ale doskonale radzi sobie w naszych warunkach klimatycznych i świetnie komponuje się z rodzimymi gatunkami. Nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na jej uprawę bo potrzebuje sporo przestrzeni.


Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca w pełnym słońcu do półcienistych. Warto by miejsce wzrostu osłonięte było od wiatru, w przeciwnym razie będzie wymagał podpory.

Gleba – preferuje żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne, o stałym, przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność całkowita, zimuje w naszym kraju bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń.

Doskonale nadaje się do przesłonięcia nieatrakcyjnych zakątków ogrodu czy altany. Nawet dla sporych bylin może stworzyć rewelacyjne tło i podstawę niejednej kompozycji wielogatunkowej. Pięknie prezentować będzie się na słonecznym brzegu zbiornika wodnego albo jako samotnik na trawiastym, zacisznym skwerze. Kwiatostany nadają się do wazonów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-4.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Passion -Pieris japonica Passion

Cena: 95.00 PLN