Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Astrantia Star of Love

Astrantia Star of Love
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Wspaniała, pełna wigoru roślina o licznych kwiatach, które długo zachowują piękny kolor i świeżość, nawet po zasuszeniu prezentują się atrakcyjnie.

Odmiana o wzniesionym pokroju osiągająca wysokość nieco ponad 60 cm. U podstawy duże liście odziomkowe tworzą kształtną, zwartą kępę o rozpiętości dochodzącej do 40 cm. Blaszki okazałe, osadzone na dość długich i sztywnych ogonkach, w zarysie pięciokątne, z bardzo głębokimi, dłoniastymi wcięciami, zakończone ostrymi wierzchołkami i szeroko ząbkowanym marginesem. Ich powierzchnia przybiera barwę świeżej, ciemnej zieleni.

Ponad kępę wybijają mocne, wyprostowane pędy, rzadko ulistnione, podbarwione czerwienią i fioletem. Ładnie się rozgałęziają tworząc dorodne baldachy, niosące na swych szczytach całe mnóstwo urodziwych kwiatostanów. Półkuliste, jakby puchate wnętrze złożone jest z drobnych kwiatów właściwych przypominających szpilki: kremowoseledynowe u podstawy i zakończone czerwonymi główkami. Otacza je dekoracyjny okółek niemal płasko rozkładających się, lancetowatych pokryw o ostrych wierzchołkach i w kolorze karminowej czerwieni. Wprowadzają mnóstwo energii do otoczenia z największą obfitością pojawiając się w czerwcu i lipcu a w dogodnych warunkach ponownie z początkiem jesieni.

Odmianę wyselekcjonował w holenderskim miasteczku Noordwijkerhout znany hodowca Jacobus Robertus de Jong w 2011 roku w ramach kolekcji „Star”. Od 2017 roku objęta jest ochroną patentową.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadają jej miejsca półcieniste, ale świetnie daje sobie radę także w mocniej zacienionych zakątkach jak i w pełnym słońcu, jednak wówczas dbać musimy o to, by ziemia się nie przesuszała.

Gleba – zapewnić musimy jej podłoże o stałym, przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności i doskonałej przepuszczalności lub drenażu, jeśli dodatkowo będzie żyzne i zasobne w składniki organiczne, to możemy liczyć na urodziwe rośliny.

Mrozoodporność wystarczająca, by okazy zimować mogły bez konieczności okrywania na terenie całego kraju, Co 4-5 lat zalecany jest podział kępy.

Świetnie zagęści bylinowe rabaty, doda charakteru naturalistycznym kompozycjom i łąkom kwietnym. Doskonale będzie się czuć na skraju krzewiastych zarośli, stanowiąc rewelacyjny łącznik z roślinami niższych pięter. Chętnie stosowana jako kwiat cięty tak w żywych jak i suchych bukietach.

Roślina ukorzeniona w doniczce.
hx

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawlina jarzębolistna SEM - SORBARIA SORBIFOLIA SEM

Cena: 46.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wierzba japońska na pniu- Salix integra Hakuro-Nishiki

Cena: 35.00 PLN