Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ciemiernik żółty - Helleborus Double Ellen Yellow Spotted

Ciemiernik żółty - Helleborus Double Ellen Yellow Spotted
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle ceniona z uwagi na żółto wybarwiające się kwiaty, dość rzadko spotykane w gatunku. Roślina uwielbiana przez wielu ogrodników, bowiem umaja krajobraz na przełomie zimy i wiosny, a więc w dość niespodziewanym czasie.

Rośnie w postaci atrakcyjnej kępy uformowanej przez dekoracyjne liście odziomkowe w kolorze zdrowej, ciemnej zieleni, z kremową gęstą siecią unerwienia i początkowo cienkim, bordowym marginesem oraz takim samym, subtelnym rumieńcem na spodniej stronie. Blaszki na ogół dłoniasto podzielone na kilka mniejszych, owalnych, z ząbkowanym brzegiem i ostrym, krótkim wierzchołkiem. Wyrastają na grubych, kanciastych, brunatno nabiegłych ogonkach. Kępy osiągają nie więcej niż 40 cm wysokości i stopniowo rozrastają się do szerokości niemal 50 cm. Kwiaty w zależności od przebiegu pogody i stanowiska pojawiać mogą się w okresie od początku lutego do kwietnia. Duże oko złożone z długich, kremowoseledynowych pręcików z okazałymi, żółtymi pylnikami otacza kilka okółków subtelnie pofalowanych, układających się miseczkowato płatków. Ich powierzchnia przybiera maślany odcień żółci i posiada karminowe nakrapianie, gęste u podstawy i zanikające ku brzegom. Kwiaty mogą osiągać nawet 10 cm średnicy i niekiedy nieznacznie przewisają na szczytach pędów.

Odmiana została wyselekcjonowana przez Ellen Akerboom ze szkółki Nachtvlinder Nursery z holenderskiego miasteczka Ter Aar i wprowadzona na rynek ogrodniczy w 2013 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze są miejsca półcieniste, ale w jaśniejszych także sobie da świetnie radę, najważniejsze jednak by było zaciszne, dawało ochronę przed mroźnymi wiatrami.

Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, ze sporą zawartością składników próchnicznych, stale umiarkowanie wilgotne i doskonale przepuszczalne. W okresie letnim wymaga podlewania, wówczas bowiem powstają zawiązki przyszłorocznych kwiatów.

Mrozoodporność całkowita w naszej strefie, toleruje bowiem temperatury do -29°C. Warto regularnie usuwać zasychające kwiatostany, a późną jesienią wszystkie liście.

W okresie kwitnienia jest raczej osamotniony, warto go więc posadzić w miejscach, które zimą są doskonale widoczne, by cieszył nasze oczy, gdy większość roślin odpoczywa. Nadaje się do uprawy w donicach i pojemnikach, a także do ścięcia i włożenia do wazonu. W pełni sezonu jego zielone kępy fantastycznie zagęszczą bylinowe rabaty albo stworzą ich obwódki.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2-litrowej


Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Fire King - Scabiosa Fire King

Cena: 31.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mrs. Popple -Fuchsia magellanica Mr Popple

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin amerykański Atropurpurea - Campsis radicans Atropurpurea

Cena: 75.00 PLN