Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rozplenica Flamingo - Pennisetum Flamingo

Rozplenica Flamingo - Pennisetum Flamingo
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjna wieloletnia bylina trawiasta o dekoracyjnych kwiatostanach przyciągających wzrok ich pięknym kolorem, od którego wzięła się nazwa odmianowa rośliny.

Rośnie dość energicznie, na ogół w okresie kilku lat osiągając swe finalne rozmiary, czyli około 60 cm wysokości oraz nieco ponad 75 cm rozpiętości. Formuje kształtne, krągłe kępy, początkowo dość smukłe, z czasem coraz bardzie rozłożyste o kaskadowym pokroju. Jej smukłe, wąskie i długie liście subtelnie się przewieszają nadając jej lekkości. Blaszki płaskie, całobrzegie, zakończone ostrymi wierzchołkami. W sezonie mają barwę zdrowej zieleni, jesienią stają się żółto-brązowe. W okresie od lipca do września ponad listowie wybijają wyprostowane, cienkie, ale sztywne pędy dorastające nawet do 1 m wzwyż. Na ich szczytach rozwijają się długie na 15 cm kwiatostany, które wyginają się w charakterystyczny łukowaty kształt, są miękkie i puchate, z gracją podkreślają subtelność całej kępy. Przez długi czas spowite są wyrazistym odcieniem różu, przekwitając nieco bledną i nabierają srebrzystego blasku. Swą atrakcyjność zachowują nawet zimą, okryte szronem stanowią ciekawy akcent krajobrazu.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca ciepłe i słoneczne, bo tam kwitnie najobficiej. Dobrze jeśli osłonięta jest od wiatrów, które mogłyby zniszczyć jej uporządkowany pokrój i piękne kwiaty.

Gleba – preferuje lekkie i żyzne ziemie ogrodowe, dość wilgotne i przepuszczalne.

Mrozoodporność wystarczająca, by zimować mogła w gruncie, jednak przy braku okrywy śnieżnej warto ją okryć przed srogimi mrozami gałązkami igliwia lub kopczykiem kory albo ściółki. Wiosną konieczne jest usunięcie zeschniętych liści.

Pięknie zaprezentuje się w grupie kilku sztuk na rozległym skwerze. Zagęści bylinowe rabaty, doda koloru i lekkości każdej aranżacji. Podkreśli charakter kompozycji naturalistycznych i wprowadzi romantyczny nastrój na brzegach oczek wodnych. Z powodzeniem możemy uprawiać ją również w pojemnikach, na jasnych, osłoniętych balkonach i tarasach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Georg Arends-Azalea japonica Georg Arends

Cena: 30.00 PLN