Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:



  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Primula Elizabeth Killelay

Primula Elizabeth Killelay
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:21.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
ROŚLINA DOSTĘPNA OD POŁOWY CZERWCA !!

Wytwarza fantastyczne, iście królewsko wybarwiające się kwiaty, które przypominają maleńkie różyczki rozwijające się w okazałych bukietach i zdobiące ogród od wczesnej wiosny. Ciekawa odmiana, która wciąż dość rzadko gości na naszych rabatach, na pewno niejeden wielbiciel gatunku się nią zachwyci.

Rośnie formując pełną wigoru, zdrową rozetę liści odziomkowych, osiągającą wysokość nieco ponad 10 cm. Z każdym rokiem kępa zagęszcza się i stopniowo rozrasta, niezawodnie zagęszczając nasadzenia.

Liście okazałe wyrastają na mięsistych, sztywnych ogonkach, przybierają kolor świeżej zieleni. Blaszki grube, jajowate, z drobno ząbkowanym obrzeżeniem i zaokrąglonym wierzchołkiem. Ich szorstką, mocno pomarszczoną powierzchnię porastają krótkie włoski i przecina gęsta i głęboka sieć użyłkowania.

Pośród listowia wyrastają sztywne, brunatnie podbarwione pędy kwiatostanowe o wysokości około 20 cm. W kwietniu i maju ich szczyty zdobią atrakcyjne baldachy ściśle skupiające urokliwe, pełne kwiaty. Ich liczne płatki spowija mocna purpura zmieszana z nutą brązu, której głębię fenomenalnie podkreśla złotawokremowa linia marginesu, u podstawy zaś jaskrawy odcień żółci formuje okazałe oko.

Odmiana mieszańcowa, o niewyjaśnionym do końca pochodzeniu, która odnaleziona została w Wielkiej Brytanii, w ogrodzie Hazel Bolton pośród dziko rosnących tam roślin. Otrzymała swą nazwę na cześć jednej z wnuczek właścicielki ogrodu.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca w półcieniu, możemy ją posadzić w miejscach bardziej słonecznych, ale wówczas zadbać musimy o odpowiednie nawodnienie.

Gleba – potrzebuje świeżego podłoża ogrodowego, zasobnego w składniki próchniczne, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności oraz doskonałej przepuszczalności.

Z powodzeniem zimować może na terenie naszego kraju bez konieczności okrywania, ale nie może być narażona na powstawanie zastoin wodnych, bo wówczas wygnije. Co kilka lat koniecznie trzeba podzielić kępę, najlepiej tuż po zakończeniu kwitnienia albo z końcem lata.

Rewelacyjnie prezentuje się w grupie, warto zaopatrzyć się w kilka odmian o różnych barwach, dzięki czemu stworzyć możemy oryginalne kompozycje, otoczki alejek czy rabat. Warto zestawić ją z wcześnie kwitnącymi cebulami, bo z pierwszym tchnieniem wiosny udekorują otoczenie, a później przez długo czas tworzą piękne, zielone rozety liści. Możemy również uprawiać je w donicach i pojemnikach.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Przetacznik długolistny Pink Eveline-Veronica Pink Eveline

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Passion -Pieris japonica Passion

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Georg Arends-Azalea japonica Georg Arends

Cena: 30.00 PLN