Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bambus Tiny-Fargesia Tiny

Bambus Tiny-Fargesia Tiny
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:78.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Cechuje się szybkim tempem wzrostu, choć ostatecznie dorosłe okazy rzadko przekraczają 2 m wysokości, to w każdym sezonie rosną energicznie. Pędy wybijają blisko siebie, formując gęstą kępę o rozpiętości 40 – 80 cm i odwrotnie stożkowatym pokroju. Podstawa zwarta i wysmukła, wierzchołki lekko się przewieszają, tworząc nieco parasolowaty zarys. Młode łodygi w kolorze świeżej zieleni, z czasem stają się kremowe i słomkowe. Blaszki nieco drobniejsze niż u większości odmian, wąskie, lancetowate, długości kilku centymetrów, zakończone ostrym, cienkim wierzchołkiem. Ich powierzchnia tryska zdrową, jasnozieloną barwą.
Liście dodają gracji i subtelności i choć można odnieść wrażenie, że są niezwykle wrażliwe, to potrafią utrzymywać się długo zimą, nie doznając uszkodzeń pod śniegiem.


Jeszcze jedna propozycja bambusa kępowego, dość młoda odmiana o kompaktowej jak na gatunek sylwetce. Sprawia wrażenie delikatnej, ale nie jest kłopotliwa w uprawie, ani też ekspansywna.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiedni jest półcień, miejsce zaciszne, w którym nie będzie narażony na bezpośrednie działanie gorących, południowych promieni słonecznych.

Gleba – lubi żyzne ziemie, ze sporą zawartością składników organicznych oraz stale wilgotne i wysoce przepuszczalne jednocześnie, aby korzenie nie zalegały w wodzie, ale również nie odczuwały absolutnie jej niedostatku.

Toleruje temperatury do -23°C. Wybierając stanowisko pamiętajmy, by nasza roślina nie była narażona na wodne zastoiny szczególnie w okresie zimy bo zapewne wypadnie. Młode pędy niekiedy mogą namarznąć pod wpływem wiosennych przymrozków, ale potrafią ładnie się odbić. Okazy rosnące w pojemnikach przenosimy do chłodnych pomieszczeń, podlewamy dość rzadko.

Kompaktowe jak na gatunek rozmiary czynią go doskonałą rośliną na tarasy i balkony. Świetnie prezentuje się w grupie kilku sztuk, a w liczniejszym nasadzeniu stworzy zwartą zieloną ścianę chroniącą przed hałasem i dającą więcej prywatności. Doskonale będzie rósł na brzegu oczka wodnego czy sadzawki.

Roślina ukorzeniona w doniczce c3
hx

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pseudosasa japońska-Pseudosasa japonica

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żylistek Kalmiiflora - Deutzia Kalmiiflora

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Daphne

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Diamantina® - Clematis Diamantina®

Cena: 60.00 PLN