Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bambus Campbell-Fargesia Campbell

Bambus Campbell-Fargesia Campbell
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:69.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Dorasta do oszałamiających rozmiarów nawet w naszych warunkach klimatycznych. Choć gatunek wywodzi się z odległych nam zakątków Chin i Wietnamu to potrafi całkiem nieźle rosnąć i w Polsce. Oferowana odmiana ceniona jest szczególnie za piękny kontrast kolorystyczny i mrozoodporność.

Rośnie w postaci bujnej i gęstej kępy, choć nie jest agresywny, bo nie rozrasta się mocno na boki i nie wymaga stosowania barier korzeniowych. Charakterystyczne pędy osiągać mogą w naszej strefie około 3-5 m wysokości, w najdogodniejszych warunkach nieco więcej. Są wyprostowane, sztywne, gęsto ułożone o przewieszających się łukowato wierzchołkach. Najmłodsze mają delikatnie niebieski odcień, szybko zielenieją i pięknie kontrastują z kremowymi osłonkami łodygowymi. Z czasem pędy stają się żółte i wówczas można je usuwać, młode wybijają w ciągu roku dwukrotnie – w kwietniu i ponownie we wrześniu.

Liście w kolorze ciemnej, soczystej zieleni, delikatnie błyszczące od spodu niebieskawe. Blaszki długie na ponad 8 cm, wąskie, z wysmukłym wierzchołkiem i szorstkimi, lekko uniesionymi brzegami. Świetnie tolerują wystawę na słońce, nie mają tendencji do zwijania się.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będzie miejsce półcieniste a nawet mocniej ocienione i zaciszne, w takich warunkach uzyskać możemy najładniejsze okazy. Świetnie poradzi sobie również w większym nasłonecznieniu, ale musimy wówczas dbać o odpowiednie nawodnienie podłoża i wymagać będzie sporej wilgotności w powietrzu.

Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, o doskonałej przepuszczalności i wysokim poziomie wilgotności zarazem. Podłoże nie może ulegać wysuszeniu a jednocześnie woda nie może zalegać bo roślina jest na taki stan wrażliwa i zginie.

Źródła podają, że toleruje temperatury do około -22°C, jednak doświadczeni w uprawie ogrodnicy zalecają dla bezpieczeństwa ochronę rośliny nie tylko przed mrozami, ale głównie przed zastoinami wodnymi. Młode pędy wczesną wiosną warto okryć jeszcze słomą, choć nawet jeśli namarzną to potrafią ładnie się odbić. Okazy w donicach przenosimy do chłodnych i jasnych pomieszczeń, podlewamy skromnie.

Fantastycznie będzie rosnąć na brzegu ogrodowego zbiornika wodnego. Tworzy piękne i dorodne żywopłoty, które możemy przycinać albo też ekrany, zapewniając nieco prywatności. Wprowadza do ogrodu lub na taras, jeśli uprawiamy go w pojemniku, nieco orientalnego klimatu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.
hx

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Nikko Blue- Hydrangea macrophylla Nikko Blue

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Winorośl amurska -Vitis amurensis

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Aktinidia pstrolistna -Aktinidia kolomikta

Cena: 32.00 PLN