Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bambus Campbell-Fargesia Campbell

Bambus Campbell-Fargesia Campbell
Cena brutto za sztukę:115.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 115 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Dorasta do oszałamiających rozmiarów nawet w naszych warunkach klimatycznych. Choć gatunek wywodzi się z odległych nam zakątków Chin i Wietnamu to potrafi całkiem nieźle rosnąć i w Polsce. Oferowana odmiana ceniona jest szczególnie za piękny kontrast kolorystyczny i mrozoodporność.

Rośnie w postaci bujnej i gęstej kępy, choć nie jest agresywny, bo nie rozrasta się mocno na boki i nie wymaga stosowania barier korzeniowych. Charakterystyczne pędy osiągać mogą w naszej strefie około 3-5 m wysokości, w najdogodniejszych warunkach nieco więcej. Są wyprostowane, sztywne, gęsto ułożone o przewieszających się łukowato wierzchołkach. Najmłodsze mają delikatnie niebieski odcień, szybko zielenieją i pięknie kontrastują z kremowymi osłonkami łodygowymi. Z czasem pędy stają się żółte i wówczas można je usuwać, młode wybijają w ciągu roku dwukrotnie – w kwietniu i ponownie we wrześniu.

Liście w kolorze ciemnej, soczystej zieleni, delikatnie błyszczące od spodu niebieskawe. Blaszki długie na ponad 8 cm, wąskie, z wysmukłym wierzchołkiem i szorstkimi, lekko uniesionymi brzegami. Świetnie tolerują wystawę na słońce, nie mają tendencji do zwijania się.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będzie miejsce półcieniste a nawet mocniej ocienione i zaciszne, w takich warunkach uzyskać możemy najładniejsze okazy. Świetnie poradzi sobie również w większym nasłonecznieniu, ale musimy wówczas dbać o odpowiednie nawodnienie podłoża i wymagać będzie sporej wilgotności w powietrzu.

Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, o doskonałej przepuszczalności i wysokim poziomie wilgotności zarazem. Podłoże nie może ulegać wysuszeniu a jednocześnie woda nie może zalegać bo roślina jest na taki stan wrażliwa i zginie.

Toleruje temperatury do około -22°C Młode pędy wczesną wiosną warto okryć jeszcze słomą, choć nawet jeśli namarzną to potrafią ładnie się odbić. Okazy w donicach przenosimy do chłodnych i jasnych pomieszczeń, podlewamy skromnie.

Fantastycznie będzie rosnąć na brzegu ogrodowego zbiornika wodnego. Tworzy piękne i dorodne żywopłoty, które możemy przycinać albo też ekrany, zapewniając nieco prywatności. Wprowadza do ogrodu lub na taras, jeśli uprawiamy go w pojemniku, nieco orientalnego klimatu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.
Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 115 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia wielkolistna Ashei

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Drżączka Limouzi - Briza Limouzi

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Courtyard - Farucca

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa DENTELLE DE GORRON ®'Rencri

Cena: 47.00 PLN