Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bambus czerwony-Fargesia Juizhaigou

Bambus czerwony-Fargesia Juizhaigou
Cena brutto za sztukę:115.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 115 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana nie bez powodu nazywana jest również czerwonym bambusem, a to za sprawą koloru jaki przybierają łodygi. Chętnie wprowadzana do przestrzeni nie tylko ze względu na walory dekoracyjne, ale także z uwagi na możliwość jej przycinania. Bez wątpienia musi znaleźć się w zbiorach kolekcjonerów gatunku.

Należy do grupy bambusów kępowych, a więc nie jest ekspansywny i nie wymaga barier korzeniowych. Co więcej rośnie formując zgrabną, kolumnową sylwetkę o rozpiętości około 70 cm i z powodzeniem znajdziemy dla niego miejsce nawet w mniejszych ogrodach. Pędy choć nie należą do najgrubszych, to są sztywne i wyprostowane, rosną stosunkowo powoli i w naszych warunkach do około 2 m wysokości. Ich końce subtelnie się przewieszają. Młode źdźbła wybijają zielone i pokryte są białym nalotem, stopniowo nabierają niebieskiego odcienia. Z wiekiem zaś stają się mocno nabiegłe pomarańczem, czerwienią aż po brąz. Jeżeli nasz egzemplarz rośnie w pełnym słońcu czerwień będzie naprawdę intensywna. Na jej tle świetnie prezentują się drobne liście. Ich blaszki są smukłe, lancetowate, długości do kilku centymetrów, zakończone ostrym wierzchołkiem. Powierzchnia matowa, przybiera barwę jasnej, zdrowej zieleni.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepszy będzie jasny półcień, miejsce widne, ale dające osłonę przed najgorętszymi promieniami południowego słońca i oczywiście zaciszne, z jak największą zawartością wilgoci w powietrzu.

Gleba – wymaga dość żyznego podłoża ogrodowego, zasobnego w składniki próchnicze i stale mocno wilgotnego jednocześnie o doskonałej przepuszczalności, tak by woda nie zalegała, bo roślina zgnije.

Toleruje temperatury do około -25°C, jednak zalecane jest jego okrywanie na terenie całej Polski szczególnie w pierwszych latach uprawy. Istotny jest przy tym odpowiedni dobór stanowiska by roślina nie była narażona na powstawanie zastoin wodnych w sąsiedztwie. Młode pędy niekiedy mogą namarznąć w okresie wiosennych przymrozków, ale ładnie się odbijają. Egzemplarze w donicach przenieść trzeba do chłodnych pomieszczeń i rzadko podlewać.

Rewelacyjnie nadaje się do dekoracji widnych brzegów oczek wodnych. Świetnie znosi przycinanie i pozwala na piękne zagospodarowanie terenu tworząc zgrabne i atrakcyjne żywopłoty oraz „żywe ściany” przesłaniające ogród od ciekawskich oczu. Posadzony w pojemniku zdobić może taras, balkon czy frontowy skwer.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3

Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca115 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Robinia różowa szczeciniasta-Robinia hispida

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia karłowa płożąca-Prunus pumila depressa

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna-Snow Queen- Hydrangea quercifolia Snow Queen

Cena: 59.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus krzaczasty jadalny -Sasa tsuboiana

Cena: 60.00 PLN