Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Budleja Dawida Reve de Papillon Red

Budleja Dawida Reve de Papillon Red
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:42.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana wytwarzająca rubinowe atrakcyjne kwiaty, które przez długi czas stanowią nie tylko wyborną dekorację krajobrazu, ale i pożytek dla owadów. Z powodzeniem może rosnąć w niedużych ogrodach jak i pomóc w atrakcyjnym zagospodarowaniu większych połaci.

Pełna wigoru roślina, liczne pędy, choć nie należą do najgrubszych to są dość sztywne, wznoszą się dziarsko ku górze nawet na wysokość dochodzącą do 2 m i tylko swe wierzchołki przewieszają subtelnie na kształt łuku. Ładnie się rozgałęziają formując okazałą, często niemal kulistą sylwetkę.

Pokrój wypełnia gęste ulistnienia w kolorze ciemnej zieleni z delikatnym srebrzystym blaskiem, którego nadają maleńkie włoski wyrastające na spodzie blaszek. Liście w zarysie lancetowate długości do 20 cm, całobrzegie, z wysmukłym wierzchołkiem i głębokim unerwieniem wyraźnie widocznym na niemal karbowanej powierzchni.

Kwiaty drobne, o średnicy poniżej 1 cm. Płatki w mocnym odcieniu rubinowej czerwieni skupione wokół kontrastującego żółtym pomarańczem oczka. Zebrane są ściśle w zwartych, stożkowatych wiechach o długości nawet blisko 50 cm. Rozwijają się na końcach tegorocznych pędów począwszy od lipca aż do końca września. Roztaczają przyjemną woń, wabią pszczoły, motyle dostarczając im miododajnego pyłku.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, wyselekcjonowana przez Scotta Treesa z amerykańskiej szkółki Ball Horticultural Company.

Wymagania glebowe:

Stanowisko – wielbicielka miejsc zacisznych, ciepłych i słonecznych, odpowiednia będzie dla niej wystawa południowa.

Gleba – zadowoli się przeciętnie zasobnym podłożem, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności oraz dobrej przepuszczalności. Starsze egzemplarze odporne są na niedobory wody.

Wiosną pędy należy przyciąć na wysokości około 30 cm. W sezonie usuwamy zaschnięte kwiaty, dzięki czemu zachęcimy ją do dłuższego i bardziej obfitego kwitnienia.

Pięknie prezentuje się w nasadzeniu grupowym, jako roślina okrywowa na skarpach i dużych przestrzeniach. Ładne zestawienia tworzy z krzewami o jasnym, pstrym ulistnieniu. Nadaje się na okaz soliterowy jak i do kompozycji z bylinami.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 , posiada licencję , która gwarantuje zgodność odmianową. W ubiegłym sezonie posiadała kilkanaście kwiatostanów.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień wawrzynowy Rainbow- Leucothoe fontanesiana Rainbow

Cena: 68.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pseudosasa japońska-Pseudosasa japonica

Cena: 75.00 PLN